• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Radoslaw - специалист
joro39 написа:
колеги някой купувал ли е от тези керамичните нагреватели да даде отзиви. http://prodavalnik.com/keramichen-nagre ... -i40001175
Оригиналните са немски,цената е 120 евро на дребно и около 60-70 на едро.Тия май са китайски ,ама немците и те май ги внасят оттам или най макото са си изнесли производството там.Китайските са 20 30 долара,ама докато ги докараш до Булгария ,май пак ще станат толкова.А иначе им дават пикова температура 1300 градуса,а работна 1000-1200,което си е супер.не знам дали българските производители ползват такива ама май не засега.Май ,че са метални.Те затова и са консуматив.Горят като пуканки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Грейко РБ са с немска керамична запалка 120Вт
Последна промяна от LazarGanev на вт мар 18, 2014 7:07 am, променено общо 1 път.
Radoslaw - специалист
LazarGanev написа:
Грейко РБ са с немска керамична горелка 120Вт
Колега,Лазар Ганевч вчера прекарах половин ден с човека ,който според теб си бях измислил.Току ,що ми изпрати видеоклипа и снимките които направихме със сламени пелети.Така ,че утре ще дам отговора за който съм обещал.Апропо единия от въпросите ,който получих току що е точно за запалките на Грейко.Та откуде да си купи керамични запалки ,за които пита и колегата жоро.А ако наистина са германски то тогава жалко за немците,наистина са си изнесли производството в китай.Щото горят ,като пуканки както казах.А ако наистина не ми вярваш ей сега ще ти препратя e-mail лите.Утре ще продължа,че имах тежък ден.
plamenmaistora - специалист
Ако може колегата joro39 дамисе обади или даси изпрати номера на лични.0887991163
sande34 - специалист
керамичните запалки
не трябва да се допират до друга повърхност затова горят
zigi - напреднал
привет. след много молби да ми се помогне с заварките накрая се хванах сам. за 3 път живота си докосвам електрожен така, че не коментирайте заварките. :? направих и две пробни запалвания и общо взето се получава. тръбата която е между плочата и капака на вентилатора я няма вече. остава да се направи тръбата по която ще падат пелетите и шнека.

Прикачен файл

5.JPG

Прикачен файл

4.JPG

Прикачен файл

3.JPG

Прикачен файл

2.JPG

Прикачен файл

1.JPG
sande34 - специалист
Много добре! :supz:
Само ако искаш няколко съвета.
1 отвора за пелетите на нивото на горивната плочка за да ги избутва а не да падат. Така се почиства докъто гори.Щот ше се задръсти иначе.
2 Пробии по нагъсто отворите в плочката особено около запалката даже на тия над запалката им направи фрезенк отдолу да пали по-лесно.
3 премести челната планка отдолу да не пречи на шнека да бута изгорелите пелети.
4Дай лек наклон на горивната камера и си готов.
sande34 - специалист
А и този вентилатор ми се види много мащен хубаво ше чисти но дали ще можеш да го намалиш за горене?
zigi - напреднал
Мерси за окуражаването Санде. Замисъла ми е, и е направен но нямам такава снимка в задният край точно под отвора има наклонена плочка която ги извежда напред и тя е на дупки. Ако пробия още дупки на плочата дали няма да станат много? Мисля да го направя както магазинският шнек : от бункера по шнека и да падат в тръба като се търкулват почти по средата на камерата. Вентилатора е от нафтова горелка. По принцип ще си купя и контролер, но излязоха едни бъдещи АМА големи рзаходи :partyman: /ще ставаме трима/ и май ще си купя първо едно циклично реле за шнека а за вентилатора с потенциометър. Паленето ще е от подгревна свещ.
zigi - напреднал
Санде ето и снимки на решетката с наклонената планка. По средата е отвора през който леко ще се подава свещта. Мисля отзад където е свещта да направя още някоя дупчица.

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (24.52 KиБ) Видяна 4545 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (96.85 KиБ) Видяна 4545 пъти
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: