• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте в момента съм в Испания на гурбет ама май нищо няма да стане .По повод как да си направим сами горелка мога да ви помогна с това че аз имам две видински на команд и това лято направих нещо къто чертежи е силно казано и мога да ви ги сканирам и кача тук . Почти съм направил една но се не ми стига време да я довърша .Мислех да започна и аз да ги правя и да си докарам някакви пари .Имам линкове за вентилатори редуктори нагреватели .аз лично съм много доволен от работата на горелката и смятам че е по добре да се копира нещо дето работи добре :-D
joro39 - специалист
Дай да видим, че на мен ще ми е интересно.
rosso666 - специалист
Колега и аз бих черпил особено за инфото за редукторите
Поздрави
zigi - напреднал
Здравейте. Може ли някой знаещ да ми разтълкува снимките на този контролер. Той е от нафтова горелка и се чудя дали ще мога да мина метър и да го ползвам на пелетната? Благодаря предварително.

Прикачен файл

без име.JPG

Прикачен файл

13.JPG
13.JPG (53.77 KиБ) Видяна 2830 пъти

Прикачен файл

12.JPG
12.JPG (44.17 KиБ) Видяна 2830 пъти

Прикачен файл

11.JPG
11.JPG (45.35 KиБ) Видяна 2830 пъти
rosso666 - специалист
СПОРЕД МЕН... контролера на една пелетна горелка е най-важната част.ако си успял да си направиш работеща пелетна горелка си спестил достатъчно за да не пестиш от контролер.
поздрави
zigi - напреднал
Съгласен съм с теб, но ако и този ще върши работа защо да давам излишни пари.
rosso666 - специалист
На пръв поглед този контролер има мноого повече функциии от контролер на пелети.... тоВА не е проблем,стига тезюи отделни фукнции да не се взаимно свързани и да се натрупват грешки когато половината датчици не работят.
Най лесно ще сравниш нещата като прочетеш упътването на няколко пелетни горелки(аз лично прочетох доста )и няколко пелетни контролера....така ще знаеш кои датчици ще ти вършат работа....
поздрави
s_s1 - специалист
zigi написа:
... А дали евентоално дъгата от електродите може да запали пелетите?
Не, искрата пали смес от газове.
С пелетите няма как да се получи.
zigi - напреднал
Ако се замисли човек- вярно.Значи електродите отпадат. Остава проблема с контролера. А как се нарича това чудо на природата дето трябва да си го туря в някоя стая да следи температурата и да информира контролера на горелката?
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: