• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lz2skt - специалист
Бай Гого написа:
lz2skt написа:
Как мислите?.Вентилатор с дебит 72 куб.м въздух на час дали ще е слаб за пелетна горелка? Другият модел 220 куб .м на час ми се струва много мощен....
За изгаряне на пелетите не е нужен много въздух,но за почистване /продухване/ е слабичък.
Ако се регулират оборотите на вентилатора 220 куб.м си е чудесен.
Благодаря за съвета.Горелката дето съм я замислил ще е ретортна и функцията продухване май няма да ми е необходима.На Вашата пелетна горелка май кожуха на вентилаторът е чиста проба направи сам ми се струва....ако може подробности.....
Бай Гого - специалист
lz2skt написа:
.На Вашата пелетна горелка май кожуха на вентилаторът е чиста проба направи сам ми се струва....ако може подробности.....
Да. Вентилатора е направи си сам,но е 12 волтов.. Кубатурата му е 190-210.
lz2skt - специалист
Бай Гого написа:
lz2skt написа:
.На Вашата пелетна горелка май кожуха на вентилаторът е чиста проба направи сам ми се струва....ако може подробности.....
Да. Вентилатора е направи си сам,но е 12 волтов.. Кубатурата му е 190-210.
Колега ,още едно мнение ако може...гледам доста сте навътре в материята.Според Вас, това мотор -редукторче за барбекю като Вашето(12-13 об/ мин) ,което сте сложили да подава пелети ..дали може същото и да се ползва за вътрешен мотор-редуктор подобно на горнооряховската горелка(доста обстойно разгледах една...но нямаше по частите и данни за обороти на вентилатор,шнек и т.н.)Моля за вашето мнение
Бай Гого - специалист
lz2skt написа:
Според Вас, това мотор -редукторче за барбекю като Вашето(12-13 об/ мин) ,което сте сложили да подава пелети ..дали може същото и да се ползва за вътрешен мотор-редуктор подобно на горнооряховската горелка(доста обстойно разгледах една...но нямаше по частите и данни за обороти на вентилатор,шнек и т.н.)Моля за вашето мнение
Точно това моторче /синия цвят/ няма да стане,защото е 25W. и работи на границата на възможностите си.Но за 20 евра толкова си може. За вътрешен шнек си трябва синхронен четков моторредуктор, минимум 65W. а и зависи дали ще загребва директно от бункера или ще има и външен шнек,за да бута само дозата подадена от него.
lz2skt - специалист
Остана проблема с намирането на жароустойчива неръждаема стомана.Проблемът е ,че на повечето места се продава 304,а до колкото се рових не издържа на големи градуси.Може да ми изрежат от нея на лазер всякакви размери и дебелини от 1 до10мм но не знам има ли смисъл?При условие ,че соплото ще е с двойновентилирани страни ако се направи от обикновена черна ламарина примерно 6мм колко ли ще издържи? Всъщност коя от марките неръждаема стомана е най-подходяща за тези цели 309,310,316 или др.
Evgeniy - майстор
Ето какво открих тук: http://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=1175

Прикачен файл

Capture.JPG
Capture.JPG (33.56 KиБ) Видяна 3309 пъти
lz2skt - специалист
Случайно ако някой има инфо къде режат на парче от този марка 310 да се обади....където звънях по складове от нея или няма или продават цял лист...то в този случай по-добре да си купя готова горелка...като си представя колко струва 1 лист 4мм примерно-2кв м
filmatoplo - майстор
Има логика, намери Фероли или нещо Ератовско на старо -тунинговай с управление Натурела, крамична запалка и си гледай кефа .
lz2skt - специалист
Късно е...поръчах 2 мотор редукторчета от Гърция по 25 евро парчето 50вата 12 об/мин за двата шнека,до преди малко правих охлювче на един вентилатор от духалка,намерих си шнек от вторични от хранилки за пилета,дадох да ми разкрояват ламарината ....остана само труда и електрониката...пък и направата на горелка си е един вид предизвикателство....а и дългото ровене ,четене и гледане на клипове ще отиде зян....
filmatoplo - майстор
:) Ами успех, ще ни държиш в течение до къде си стигнал. и аз съм на тази вълна нямам време обаче, пък и моя казус е горелка за Прити с водна риза 10киловата в кухнята и место 90/90 см заедно с габаритите на печката :wink:.
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: