• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 199
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivan-avto - специалист
това имам за сега но не бързам просто го приемам като хоби. по натам ще кача още снимки и едно клипче.така наречената електроника от контактори и фото клетки е мое дело .просто ми скъса нервите.но вече е добре.е сиготно ще иска още нещо товеа.

Прикачен файл

Photo-0152.jpg
Photo-0152.jpg (83.79 KиБ) Видяна 9049 пъти

Прикачен файл

Photo-0151.jpg
Photo-0151.jpg (103.82 KиБ) Видяна 9049 пъти

Прикачен файл

Photo-0150.jpg
Photo-0150.jpg (95.05 KиБ) Видяна 9049 пъти

Прикачен файл

Photo-0147.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако няма втори шнек в самата горелка ще имаш проблеми. Вентилаторът не може да се справи с тоя дълъг хоризонтален ход
ivan-avto - специалист
Има в самата горелка на снимката до поялника се намира.разглобено е за момента
sian - специалист
Нагревателя който е за запалване не трябва ли да е в контакт с пелетите?
LazarGanev - "Велик майстор"
Аха, да видях я. Конструкцията с шнек е по-добра, макар и малко по-сложна. Нагревателя не трябва да контактува с пелетите, защото ще прегори. Паленето трябва да става с горещ въздух, но за целта трябва да се намалят оборотите на вентилатора в процеса на палене, за да се вдигне температурата на загретия въздух - предполагам си го предвидил?
ivan-avto - специалист
да всичко което каза е вярно аз съм яа палил но всичко командвах на рака .сега ще пробвам сама да работи и да видя какво съм направил.и какво ще иска още.
ivan-avto - специалист
днес пробвах горелката. в един хотел на приятел .но не съм доволен .на котле прити 25 к.или нещо подобно. 15 радиатора високи 80см по около 22 ребра .ресторант е само 300кв.за стаите не знам какви радиатора има да има 1.2.работещи .
дигна 55 гр. в това топло врем .и за 6 часа 14кг пелети на 4 степен .за сега нямам снимки .
ivan-avto - специалист
http://ivanavto.snimka.bg/hobby/gorelka ... 7.25792932
имам и клипчета във viboх 7 нa ivanavto .не знам как да пусна линк.
ivan-avto - специалист
вече см доволен .вчера промених дозите и въздуха .на същото котле .
на 1 степен 40г.на 50секунди
на 2 -------40г.на 41секунди
3--------40г.на 30секунди
4--------40г на 22секънди. а тази степен е времена просто исках да видя до колко може да вдигне. и е екстра
на 4 степен само подгрях водата до 65градоса за около 30мнти горе доло .и върнах на 1степен .паднаха на 55градоса.и ги дъжа близо 1 час.
на 2степен си ги държи 60градоса.а на 3 степен несм пробвал още.скоро ще пробвам 24ч.но в момета несъм наптавил подаващиа шнек .
Последна промяна от ivan-avto на съб дек 10, 2011 9:50 pm, променено общо 1 път.
batkotony - специалист
ivan-avto написа:
вече см доволен .вчера промених дозите и въздуха .на същото котле .
Браво,човече!Ти ми скри топката направо!Страхотен си! :prayer:
Следя темата от началото и ми е много интересна,но като видях,че тестовете са с абсолютно същото котле като моето направо се ококорих.Значи и аз имам шансове да го направя-дори да не е мое дело самата горелка значи е възможно да се сложи пелетна горелка на това котле.Защото като го купувах една от продавачките авторитетно ми заяви ,че на това котле не може да се монтира пелетна горелка...А не ми каза защо и какви са причините...Само смотолеви,че нямало вътре някаква плоча и така.Ако е възможно може ли да кажеш има ли някакви допълнителни конструктивни промени по котлето,или просто се слага горелката?
Още веднъж адмирации за постижението ти! =D>
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 199

Тема "Как да си направи сами пелетна горелка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: