• 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 81
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lusynik - специалист
Не,щом не е включено от дистанционното,не работи.При извадена букса работи около 5 секунди/на студено/ и изключва,без да променя оборотите на вентилатора.На останалите режими изключва след около 20 секунди,без също да променя оборотите.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
lusynik написа:
На кабелчето към външното сложих 5 и 10 кило ома,както прочетох по-напред в темата,но нищо!
1. Я кажи/покажи това къде го върза или го махна?

2. Онази букса я върни на мястото ѝ. Включваш от дистанционното и внимателно окъсяваш тези 2 извода на оптрона - примерно с отверка, пипало на мултицет(не каза имаш ли?), като внимаваш да не допираш до нищо друго металната част на отверката, включително и до пръстите ти. За дръжката я дръж - не се допирай до металната част. Докато си опрял тези 2 извода мотора трябва да врътне на макс, ако останалата част към мотора работи.
Прикачен файл:
IMAG1650.jpg

Ако НЕ завърти почти на макс само тогава продължаваме нататък.
Гледам да вървим по по-безопасният път затова става бавно.
lusynik - специалист
Благодаря ти за търпението и вниманието!!!Оценявам го!!!Върнах буксата на мястото и,пуснах тялото на вентилатор и много внимателно го окъсих,както си показал.Нямаше промяна в оборотите,само звука се промени малко.Онова към външното тяло го махнах.Мултицет мога да намеря.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Добре, значи управлението най-вероятно работи.
Изключваш от щепсела!!! Сега трябва да направим връзка м/у левият и десният извод на Z0107, без да допираме средният. Аз бих го направил с пипалата на мултицета, но за тебе е по-безопасно да го свържеш(запоиш?) и с най-тънкият кабел(една жичка дори). Може и от долната страна на платка да е по-лесно да се запои или окъси (няма снимка - под 2-та елемента които ти отбелязах, хвани и синият голям кондензатор до буксата от мотора(син,черен,червен)) .
Свържи, огледай да не допират средният извод и нищо друго щото има 220V тука. Може да ползваш тиксо, да не мръдне и да опре на друго място. Включваш щепсела, включваш от дистанционното и мотора трябва да врътне на макс, ако останалата част към мотора работи.
Прикачен файл:
IMAG1652.jpg
Примерно - гледай където са червените стрелки да е стегнато добре и да не се мести, че да има хубава ел. връзка. Тук десният извод не е добре свързан, левият е добре. Отрежи отгоре и тиксо сложи и пускай да видим ще тръгва ли или не.
Прикачен файл:
Primer.JPG
Primer.JPG (29.57 KиБ) Видяна 2502 пъти
lusynik - специалист
Окъсих от задната страна на платката.Вентилатора завъртя на високи обороти.Прилагам и снимки на елемента който бях закачил /двата сиви кабела с бялата букса/.

Прикачен файл

IMAG1664.jpg

Прикачен файл

IMAG1663.jpg

Прикачен файл

IMAG1662.jpg

Прикачен файл

IMAG1661.jpg

Прикачен файл

IMAG1660.jpg
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ееее, врътна най-накрая - това е добре. Мотора, термозащитата му и кондензатора му са здрави. Управлението вероятно също. Между тях е проблема - останаха 2 вероятни елемента плюс 2-3 по-невероятни :lol: .

1. Или симистора Z0107 е сдал багажа и трябва да се смени.
2. Или няма около 12V върху кондензатора С113 - малкият. То не е лошо да се смени С113(виж каква стойност е) и ако имаш под ръка някакъв >= 50 микрофарада на >= 25 волта.

3. Може да измериш дали има 12VDC (постоянно) върху кондензатора С113 (сложи уреда на обхват 200VDC за начално мерене), обаче е закачено за 220V променливо (с повишено внимание като за 220V ) - трудно е за обяснение. Трябва да е включен и от дистанционното.

Последно:
Ако имаш подходящ кондензатор смени С113 и пробвай на режим FAN, какво се получава.
Може да опиташ т.3 , ако се наемаш и с внимание.
Ако нямаш подходящ кондензатор, като ходиш до магазина вземи С113 и Z0107 ( BT131 е също става) и ги смени без да мериш - да не вземеш да направиш някоя беля с меренето.
Ако не стане със смяната на тези двата - ще търсим по невероятните 2-3 елемента.
:partyman:
lusynik - специалист
Така...,поради липса на Z0107,сложих BT131,както ме посъветва.Кондензатора C113 също го смених/беше заминал/.Пробвах,и ...проработи!!!Сменя оборотите,сменя и режимите.Идеално!!!.Много съм доволен,но още по-съм благодарен за неоценимата помощ оказана ми от теб колега ,за търпението и вниманието с което подходи към проблема ми!!!Благодаря!!!Малко ми е трудно да се обръщам към теб по ник :rolleyes: ,но пак Благодаря!!! Има ли вриант да използвам електрониката за да управлява вентилатора по температура?Ако нахалствам прекалено,спокойно можеш да ме резнеш :) !!!
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
lusynik написа:
Така...,поради липса на Z0107,сложих BT131,както ме посъветва.Кондензатора C113 също го смених/беше заминал/.Пробвах,и ...проработи!!!Сменя оборотите,сменя и режимите.Идеално!!!.Много съм доволен,но още по-съм благодарен за неоценимата помощ оказана ми от теб колега ,за търпението и вниманието с което подходи към проблема ми!!!Благодаря!!!Малко ми е трудно да се обръщам към теб по ник :rolleyes: ,но пак Благодаря!!! Има ли вриант да използвам електрониката за да управлява вентилатора по температура?Ако нахалствам прекалено,спокойно можеш да ме резнеш :) !!!
И аз благодаря, че сподели за успешният ремонт. :partyman:
Задай му отопление, 30 градуса, водата да е над 45гр. и да видим дали ще работи без аларми поне 10-15 мин.
Наложително е въздушният датчик да го отдалечиш максимално от топлообменника (под или отстрани на тялото), защото ще го топли и няма да работи коректно.
Ако има аларми тогава може да пробваш със съпротивлението към външното 5 - 10к ома.
Ако работи без аларми не слагай съпротивлението.
Намаляваш градусите на 16гр. и да видим вентилатора спира ли или само намалява или продължава - кой знае? - ти ще кажеш де. :-D
1. Пробвай как се държи на "Отопление", "среден вентилатор" 16гр. дали си изключва вентилатора или намалява на минимум.
2. Пробвай как се държи на "Отопление", "ауто вентилатор" 16гр. дали си изключва вентилатора или намалява на минимум.
При задание: Отопление, 16градуса, ако на някой от степените на вентилатора ("ауто" може би) вентилатора спира или поне намалява много, остави силата на вентилатора на тази степен и тогава си увеличи градусите колкото ти трябват.
Успех! :partyman:
lusynik - специалист
Пробвах различните вариянти,но работи само със зададените обороти.Аларми няма.Утре пак ще пробвам.За сега работи чудесно и ХВЪРЛЯ ОГЪН :supz: .Още веднъж Благодаря!!!
nobreak - специалист
Колеги я кажете най евтиният вариант за регулиране на оборотите на климатичните тела, че нещо не ме кефи на моите тела и си мисля да ги изкормя, и да ги направя с регулатор :)
  • 1
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 81

Тема "Климатик свързан към парното" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: