Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bibiqn - специалист
Някой да е ползвал такава камина?Водната риза е от тръби .дават и 16 кw на водната риза.

Прикачен файл

Picture 003.jpg

Прикачен файл

Picture 002.jpg

Прикачен файл

Picture 001.jpg
sian - специалист
Вече е доста судена, тази от снимката ползва ли се.
bibiqn - специалист
sian написа:
Вече е доста судена, тази от снимката ползва ли се.
Да ползва се.
sian - специалист
Интересно ми е колко е ефективен топлообменника. Защото за 16Кв би трябвало да е 1,6m2. А този едва ли е повече от 0,6m2.
bibiqn - специалист
sian написа:
Интересно ми е колко е ефективен топлообменника. Защото за 16Кв би трябвало да е 1,6m2. А този едва ли е повече от 0,6m2.
Прочети малко по темите и ще видиш че това което си писал не е вярно.В смисъл че не така се смята отдаваната топлина спрямо квадратура нагревна площ.Я сметни тогава 30 кв котел къде са натикали 30 квадрата риза>?
sian - специалист
bibiqn написа:
sian написа:
Интересно ми е колко е ефективен топлообменника. Защото за 16Кв би трябвало да е 1,6m2. А този едва ли е повече от 0,6m2.
Прочети малко по темите и ще видиш че това което си писал не е вярно.В смисъл че не така се смята отдаваната топлина спрямо квадратура нагревна площ.Я сметни тогава 30 кв котел къде са натикали 30 квадрата риза>?
Не ми се иска да споря, провери си сметките. Ползвай таблицата за умножение, или калкулатор (елка).
В старите учебници по топлотехника пише 1кв.м НП=10Кв 30Кв/10=3кв.м
Ако има промяна в новите учебници, моля споделете.
bibiqn - специалист
sian написа:
bibiqn написа:
sian написа:
Интересно ми е колко е ефективен топлообменника. Защото за 16Кв би трябвало да е 1,6m2. А този едва ли е повече от 0,6m2.
Прочети малко по темите и ще видиш че това което си писал не е вярно.В смисъл че не така се смята отдаваната топлина спрямо квадратура нагревна площ.Я сметни тогава 30 кв котел къде са натикали 30 квадрата риза>?
Не ми се иска да споря, провери си сметките. Ползвай таблицата за умножение, или калкулатор (елка).
В старите учебници по топлотехника пише 1кв.м НП=10Кв 30Кв/10=3кв.м
Ако има промяна в новите учебници, моля споделете.
И така да е няма как да тикнат 3 квадрата нагревна площ според мен.Нека спецовете се изкажат.Според мен има значение и обема на огнището в смисъл какво количество гориво може да се натъпче.Пример да речем 10 кг дърва отдават 10 киловата мошност.

Тема "Камина "Звезда Макси"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: