Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
На Сънсистем май са най евтини -тези цени горе са от тях , даже без отстъпка. :wink:
kalin72 - майстор
Абе евтини са, ама качествени ли са?
filmatoplo - майстор
Нямал съм проблеми , аз съм такъв че реагирам бурно (дори попържам) независимо какви са материалите , издънят ли се веднага ги отхвърлям .
mitko_rupite - специалист
Дес ходих до един Дистрибуторски магазин на Ерато Хасково

От Магазина ми казаха , че Гаранцията на Пелетните горелки на Ерато - се зачита само ако горелката се настрои от оторизиран техник от Ерато .... и към гаранционната Карта се прикрепи бележката от газ анализатора за която става въпрос в тази тема
След 1 година пак трябва да се направи Контрол с Газ анализатор и срока на гаранция се удължава до две години .

--------
Прочетох добре гаранционната карта от Ерато - там тва не е описано ... но съм сигурен , че е вярно .

За Да дойде Специалист на Ерато от Благоевград до Петрич /около 80км / / защото в Петрич нямало тъкъв Спец/ .... за настройка взимал 100лв ...

заб.
Горелката трябва да е монтирана и работеща ... а той само да я настрои ...


.
LazarGanev - "Велик майстор"
Знам, и аз се сблъсках с този проблем. Продадох и монтирах 2 горелки есента и тогава това условие го нямаше. Настроих и пуснах горелките, работиха си няколко месеца и после излезе тази директива, че е задължително да мине оторизиран сервиз с газанализатор и да вземе 100лв. Тези "Биомаса сервизни центрове" ги оторизираха междувременно, когато горелките вече си работеха, така че аз нямаше как да съм предупредил клиентите за този харч. И ме поставиха в много неудобна ситуация.
Между другото като си ходил да питаш - казаха ли ти, че Даконерата има нова цена? :)
filmatoplo - майстор
Да не увеличиха този котел дето беше към 2700 лв пакет. :?
mitko_rupite - специалист
Не съм Питал за цена за ДАКОН ЕРА .../ бех по други въпроси до магазина но случайно горелката ми се наби на очи /

Мога да Питам веднага по телефона - щото магазинерката е мой човек и и имам личен телефон ...
Намалена ли е или е увеличена ???

----------------
Аз вчера изчислявах , че излиза почти същото да се вземе котел на БОШ - СОЛИД ... и със горелка от Ерато ........... ще има застраховка при евентоално поскъпване в бъдеще на пелетите ...и си минаваш на въглища ...
filmatoplo - майстор
Някой знае ли как са цените на пелетите за кило по Европата :? :)
mitko_rupite - специалист
За пелетите незнам ...
Има Граница с Гърция към град Гоце Делчев / ГКПП Илинден /
Та там на гръцка територия ..... около 20 км след КППто Гърците правят много Голям завод за
пелети / може и да работи вече .... имаше 20 ел техника от Италия /

Скоро в Солун имаше технически панаир където основно се предлагаха пелетни горелки ..
Имаше и пелети но хич не забелязах цени ..../ пък и откъде да знам с кво качество са ....то и гърците са едни европеициииии.../

Днес попитах в Магазина в Петрич - дали се взимат горелките , а магазинерката ми каза , че 95 % гърци купуват горелки на ерато от Петрич :?
...
LazarGanev - "Велик майстор"
Голям интерес има към пелетните котли и горелки на Ерато в Гърция и Румъния. Даконерата е с 200лв нагоре, чакам точните цени

Тема "пелетна горелка за котел Дакон Дор /Bosch solid /" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: