Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Щом ти се отдава Шветския :) , аз още зимата разбрах че Ладомат няма в България , колко търсих ,и не намерих :wink: .Това си е ниша на пазара , но дали има търсене :wink:
Naskata - специалист
Колега, на колко години е тоя LING ? Моите впечатления са, че това е изключително некачествен продукт със средна продължителност на живот не повече от 5 години. :vom: Голямо разочарование. По-добре си купете Atmos или каквото и да е друго, но не и линг. Дебелината на ламарината -и вътрешна и външа е 1,5 колкото и странно да звучи. При налягане от 1-1,5 бар-а се издува като балон и се перфорира ламаринката в горивната камера и като се случи, може да си помислите как се заварява ламарина 1,5. Никак.
Както и да се експлоатира- с три, четирипътен вентил, с буферен съд, затворена или отворена система, инвестицията е губеща. Това е моето мнение. Дано никой не е преживял и не преживее подобно разочарование.
kyxap - специалист
Naskata, котела завърши пети сезон, като досега нямаше мерки за предотвратяване на студена връщаща вода. Чувал съм, че им е тънка ламарината, ама чак 1,5 мм не е. Издуване няма никакво (или поне не съм го виждал). Като загрее системата напълно налягането ми е около 2,3 атм. На снимката, която съм показал с управляващото табло на Линга, при не напълно загрял буфер се вижда, че е близо 2 атм.
Предполагам, че няма вечни пиролизни котли. Като си иде този, може ако мога да си купя Атмос, може Висман, всичко може, ама винаги става дума за пари. Този котел ми струва 1500 лв. Досега смятам, че си е изкарал парите. Сега като му направих хубав режим на експлоатация, може и още да даде. А Ладомата и буфера ще си ги ползвам и при следващия, какъвто и да е :wink: .
И аз мисля като Лазар, че гонят по-висока температура на Ладомата с цел по-добра пиролиза и оттам по-високо КПД. Има го момента с прегряването, този котел е прост и няма охладителен контур. Досега април, понеже по-топло времето 2 пъти ми вдига 100 градуса в буфера, ако са ми верни термометрите, но не е станала беля. Ще мога да нагодя по-добре настройките, моментите на зареждане с дърва, като дойде пак зима, сега свърши сезона вече.
Може да сложа термодатчик долу на буфера, като вдигне 100 градуса, да завърта помпата, че да предотвряти прегряване през нощта, когато изключвам помпата с часовника.
LazarGanev - "Велик майстор"
Между другото се продава един Ерато Пиротерм 35кВт на 1 зима, който е 1 към 1 с Атмос. Цената е много изгодна - под 2000лв, ама трябва да питам продавача
kyxap - специалист
Atmos, за които чета само положителни мнения, дават 42 схеми на свързване, обаче на същата страница, малко по-нагоре от 42-те схеми, ето тук: http://www.atmos.cz/czech/instalace-kot ... i-nadrzemi, казват, че най-доброто, което препоръчват за котли до 50kW е Ладомат с акумулатор.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, за пиролизните е особено важно да имат акумулатор, за да могат да изгорят целия бункер с дърва с пиролизен режим на висока температура, без да се имат предвид нуждите на отоплителната система
Naskata - специалист
kyxap, нали ти казах, че няма да повярваш за 1,5. И аз нямаше да повярвам, ако не го гледам с очите.
При мен ситуацията беше такава. Точно един месец преди да навърши 5 години, ми се сцепи буквално в средата на горната камера-там където се поставят дървата. И тъй като дистрибуторът беше пич и още не беше изтекла 5 годишната гаранция на корпуса, ми доставиха нов и си взеха пробития. С новия корпус изкарах точно 2,5 години и преди няколко дни точно на същото място се сцепи и новото тяло.
Попитах в магазина-цената на тялото е 1 400 лв, а на новия с хиледарка отгоре. Прочие същия проблем имаше и при зет ми(само че на него не му смениха корпуса-пак гаранционен, а пратиха 2 работници от Хасково, които заваряваха цял ден с мушната в камерата глава.)
Сега се чудя какво да правя.
Добре, че идва лято...

По-добре да дам повече пари, но да е нещо яко. Незнам дали Будерус има пиролизен около 20-25 квт ?!
Naskata - специалист
Лазка, някакво инфо за цени-имаш ли?
Тук ми излизат едни хубави цени, ама дали е същия котел-щото на снимката е съвсем различен
http://www.pestimenergia.bg/shop/produc ... -s111.html
LazarGanev - "Велик майстор"
О, не, ти си налетял на обикновения котел. Сравних ги с Боша - почти еднакви са, малко по-надолу. Понеже работя с Бош имам техните цени, а те са следните (говорим за пиролизните котли):
24кВт - 3129лв
32кВт - 3559лв
На Будерус може би да са малко по-ниски

Тема "Инсталация с пиролизен котел Ling25D и буферен съд" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: