• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
g.botev - напреднал
Здравейте,
искам да Ви помоля за мнение и помощ отностно идеята ми тази година най-накрая да накарам системата ми да работи като хората.

Става въпрос за котел и горелка Грейко 30kW. Миналата година се наложи бърз монтаж преди сезона и не остана време за задължителните такъми около котела (буфери, трипътен вентил и т.н.).

Идеята ми е като цяло до началото на сезона да добавя към системама кутия, 2 буфера (общо 1200 литра), Ламбда контрол, турболатори.

За да започна всичко това обаче трябва да позиционирам котела и съответно тук идва и моя въпрос дали е удачно да го вдигна на кутия?

Като идеята на кутията ще е единствено за увеличаване мястото за остатъците ог слънчогледови пелети, които ползвам? Намирам единствено информация за кутия (чертежи и размери) ако и горелката ще се слага на нея с цел увеличаване на КПД. При положение, че при мен котела си е изчислен достатъчно добре необходимо ли е кутията да е с размера на котели и съответно цялото дъно на котела да се реже или е достатъчно да се изреже единствено под горивната камера? Ако има някой с кутия на котел Грейко ще съм благодарен ако сподели снимки!

Другите неща ги движа индивидуално засега с хора от форума и се надявам скоро да мога да публикувам обновена информация.
filmatoplo - майстор
Здравей отдавна го споменавам това -кутия за Грейко ,като не е задължително горелката да се сваля долу ,тоест долу да е само пепелник :wink: .На този принцип е модела на Ерато -Long time :wink: успех .
addicted - специалист
Аз имам предложение. Ясно е че кутия ако се прави ще е ръчна изработка. Ясно е и че пройзводителя на котела е български. Тогава не е ли възможно да се поръча от пройзводителя една врата(едва ли ще стане цяла кутия на добра цена), и така тунинга ще добие много заводски вид. Предполагам че трябва да продават резервни части, в случая врата.
filmatoplo - майстор
Не е лошо производителя да направи такава приставка за под котела- та тези които горят слънчоглед и искат да си я купуват като опция :wink:
Radoslaw - специалист
Виждам,че си мераклия.Малко снимки ,как се прави хубава кутия.Ако имаш въпроси ,обади се на лични,ще ти помогна

Прикачен файл

osnova_20171223_125715.jpg

Прикачен файл

osnova_130053.jpg

Прикачен файл

osnova_125640.jpg

Прикачен файл

Osnova.jpg
Osnova.jpg (6.36 KиБ) Видяна 2473 пъти

Прикачен файл

osnova125704.jpg
Radoslaw - специалист
Можеш да я направиш и така,но си е пълна пародия.И това се предлага от фирма за отопление.

Прикачен файл

kutiya-za-peletna-gorelka-1_3586.jpg
kutiya-za-peletna-gorelka-1_3586.jpg (36.49 KиБ) Видяна 2465 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако може и цените да сравним :wink:
filmatoplo - майстор
:) Сандък за инструменти на Камаз :lol:
bedamusa - специалист
Още миналата година писах в темата за горелките какво съм сътворил и това на нов котел просто е немислимо малка камерата, с това не се занимавам около 3-4 дни зависи колко е студено. Кутията ми излезе около 180 лв. без изолацията.

Изображение Изображение
Изображение

Изображение
filmatoplo - майстор
Аз се надявах завода да започне да прави такъв модел с по голям пепелник - точно заради слънчогледовите пелети и не само :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Котел Грейко + кутия + подобрения" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: