Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bibiqn - специалист
zhristov написа:
. Катранът избиваше известно време между телата, но на мен това не ми пречи, тъй като помещенията откъдето минава комина не се ползват още. Тази година направих покрива и съответно от последната плоча до върха, иззидах с тухли единички около телата, като сложих стъклена вата между телата и тухлите. Тухлите ги зидах с хоросан на торби. После със същия хоросан измазах тухлите и накрая боядисах с фасаген.

В помещенията под въпросната плоча смятам да изолирам с вата каменна и гипсокартон.

Там където избива катран предполагам са недовършени стаи.След като направихте излоация на външната ччаст на комина спря ли да тече катран.
zhristov - напреднал
Телата са здрави. Няма пукнатини. Избилата чернилка си спря от самосебе си. Да. Недовършени стаи са, без дограма, на тухла и затова се образува конденз. Като завърша етажа. нещата ще се подобрят. А ако има проблем, лечението е да се мушне една тръба, неръждавейка. Но засега не виждам да се наложи. От няколко години се каня да мина на пелети. Тогава нуждата от тяга и сносен комин отпада. Но при тия цени и негарантирано качество на пелетите, мисля да продължа на твърдо гориво още няколко сезона.
bibiqn - специалист
А иначе с какъв диаметър са вашите блокчета и доволен ли си от тягата.Каква печка сте свързали и какви дърва горите?

Каква шапка има на върха си комина?
Само нивелир ли ползвахте при зидарията на самите блокчета или се ползва и отвес?
zhristov - напреднал
Телата са с отвор 17 на 22см, с височина 20см и 5см дебелина на стените. Тягата е отлична. Ползвам стоманен котел 30киловата. Отоплявам (засега) един етаж 110кв.м. Горя дъб, бук, донбаски въглища.
bibiqn - специалист
zhristov написа:
Телата са с отвор 17 на 22см, с височина 20см и 5см дебелина на стените. Тягата е отлична. Ползвам стоманен котел 30киловата. Отоплявам (засега) един етаж 110кв.м. Горя дъб, бук, донбаски въглища.

Благодаря за бързите отговори.Събота и аз запретвам ръкави.
nolkov - специалист
Привет,

Пиша, защото не успях да разбера и се надявам някой да сподели мнение - комин, 2 етажа иззидан с коминни тела - трябва ли да се измазват от вътре или гладкостта на коминните тела е достатъчна?

Благодаря ви!
lakosste - специалист
съб ное 17, 2018 9:22 pmnolkov написа:
Привет,

Пиша, защото не успях да разбера и се надявам някой да сподели мнение - комин, 2 етажа иззидан с коминни тела - трябва ли да се измазват от вътре или гладкостта на коминните тела е достатъчна?

Благодаря ви!
Здравей.Не измазвай нищо защото така или иначе ако гориш мокро гориво или комина ти не е изолиран то всичко измазано ще се изрони така или иначе.Телата са си достатъчно гладки и ако не правиш грешките които писах по-горе няма да имаш проблем.Предполагам че говориш за керамични тела а не за бетонни.
П.С. Задължително си направи шапка на комина.-Не вътре :yawinkle: , а отгоре .
съб ное 17, 2018 9:34 pmlakosste написа:
..Предполагам че говориш за керамични тела а не за бетонни.
...
Бе почти съм сигурен, че са бетонни и правоъгълни, ама и тях никой не ги маже.
lakosste - специалист
съб ное 17, 2018 9:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб ное 17, 2018 9:34 pmlakosste написа:
..Предполагам че говориш за керамични тела а не за бетонни.
...
Бе почти съм сигурен, че са бетонни и правоъгълни, ама и тях никой не ги маже.
И те стават ,но за отдушник за тоалетни , бани и кухненска аспирация.
Те че ще карат, спор няма но ако както казах се гори мокро гориво и без изолация помията е гарантирана.Започват да се разяждат малко по малко по фугите и .... :vom:
Така,че може и 2-3 години да няма проблем може и много повече-много зависи от експлоатацията+направата на самия комин.Виж ако е за пелети ще по ОК но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗОЛАЦИЯ И ШАПКА.
nolkov - специалист
Благодаря!
Да поясня - комина е вътрешен - пак ли трябва изолация или само на частта, която се показва над билото?
Чета различни мнения относно изолазята - тръба в керамичното коминно тяло и между тях вата с ал фолио - достатъчно ли е и отново по цялата дължина или само над билото?

Тема "Изграждане на комин с коминни тела" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: