• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Остави гледката, ами пробвай да отвориш вратичката - всеки път трябва да вадиш маркуча :wink:
filmatoplo - майстор
Валяк -напиши в гугле изображения -Пелетен котел Фероли -там ще видиш котела с бункера как седи , не че нещо особено просто компактно , тая снимка ми попадна де .
valqk - специалист
За шнека и бункера съм съгласен - ще премеря да видя дали мога да го събера откъм пантите след като направя тръбите.
Котела не ми се върти, защото ще стане още една чупка на комина.
Всъщност има 90% вероятност да влезе отвътре, само не знам дали ще е ок да се зарежда.
Бидон със сигурност влиза.
За режима на работа направо ме отчаяхте. Всъщност наистина ли не може да върти 80 градуса на малкия кръг и да пуска нагоре не-повече от 40 така? Да, съгласен съм, че с трипътен ще стане по-добре и както казах, догодина ще е с трипътен. Всъщност може ли линкче или да кажете къде да се огледам за добър трипътен на цол (механичен е по-добре от такъв със задвижка или?)?
filmatoplo - майстор
С бучка Плутоний в котела може да работи в режим 80/40 :) -това на шега .А сега на истина -аз ти казах как да стане -котела , термовентил и помпа за малък кръг , буфер , след буфера -трипътен смесителен вентил (може и механичен с пряко действие) , втора помпа след 3 пътния вентил за към подовото .Направи това и ще имаш една перфектна инсталация . Човек -ти сега нямаш малък кръг .А -какво представлява механичен смесителен вентил ,виж тема- Водно подово и ламиниран паркет , там имам снимка на монтиран такъв -точно за водно подово .
LazarGanev - "Велик майстор"
Бункера за пелети лесно се преправя, не ти трябва по-голям от 50-60кг, така или иначе ти веднъж да ден трябва да посетиш котелното :)
valqk - специалист
LazarGanev написа:
Бункера за пелети лесно се преправя, не ти трябва по-голям от 50-60кг, така или иначе ти веднъж да ден трябва да посетиш котелното :)
Това пък защо? :?
Ако всичко работи и нямам аларми (мисля да има известяване по тел.) за какво да слизам? :drinkers:
filmatoplo - майстор
За зареждане с гориво както и да е -най много 2 дни да те няма долу :wink: , ама горелките искат преглеждане , почистване май почти всеки ден - проучвам колко може да работи горелка без надзор .За сега се оказва че това зависи главно от доброто гориво -като ти стане инсталацията ще имаме информация от първа ръка -колко време може без да слезеш в котелното .
valqk - специалист
Аз ако трябва да слизам по-често отколкото трябва да се зарежда ще и сложа самопочистване.
Имам някаква опция по-натам да и сложа мой си контролер. Ама ще го видим, нека заработи системата.
filmatoplo - майстор
За инсталацията на Валяка :) - по правилно е да имаш кран със задвижка на топлата вода , тоест помпата повече да върти през подовото по охладена вода ,а вентила да отваря само когато е нужно до достигане на вода макс 45 градуса :wink: .Така топлата вода ще си седи в котела загрята на колкото искаш нагласена , по големия дебит или главния ще е през подовото -топло от котела ще се подава на периоди .Лошото е при теб че вентила ти е малък май 3/4 :? да поеме главния дебит .Помисли по въпроса .Представи си моя начин на свързване -главен дебит през байпаса с охладена вода , и дозирано подаване на топла вода от котела , когато не преминава поток през котела той ще си загрява до настроената температура 60-70 и ще изключи ако е необходимо.Важно е и друго ,че така ще имаш сигурно смесване на водата за подово , и нормална температура в котела -не казвам че това е най доброто , но за сега по -правилно от твоето свързване. :wink: Драсни си схемата ще видиш разликата .
VLADO66 - майстор
А не може ли да се пусне връщата вода през подовото?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 22

Тема "Съвети за избор на котел на твърдо гориво на старо." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: