• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Хе хе, остана и да не са грамотни за собствените си артикули. По-скоро ме учудва че са ти продали на дребно, защото мене като инсталатор ме препращат към дистрибуторите си, което смятам за правилно, де.
Christo - майстор
Лазаре, изненадан съм от писмото ти....В интерес на истината, не си купих само трипътен вентил със задвижка. Купих си котел, буферен съд, един термостатичен вентил, бойлер. Бяха много любезни, даваха ми и съвети какво да си взема, ама не от тавана, ами със сметки и т.н. Докараха ми всичко от София в Троян. Намерих ги от интернет, обадих им се по телефона и после отидох на място. Въобще не са повдигали въпроса, че съм клиент на дребно. Даже останах с впечатление, че самите те се занимават с инсталации. Държаха да дойдат да видят как е подвързан котела, преди да почне да му тече гаранцията, споделиха как правели те в един или друг случай и т.н. Не знам как са им арматурите като качество и цена, в сравнение с конкуренцията. Аз ги взех нещата на куп от едно място, евентуално да получа по-голяма отстъпка :roll: Да чукна на дърво, след един отоплителен сезон, няма проблеми. Съжалявам, ако съм заблудил без да искам някого.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ааа, това обяснява нещата - понеже си взел котел, затова е цялата работа. Не знам колко котли имат продадени в Бг, но вероятно се броят на пръсти и за тях това е голямо събитие (заради цената разбира се). Пък трипътния вентил не би трябвало изобщо да го включват в сметката. Иначе нещата има са много добри - и арматурата, и котела, и всичко. Със здраве да си ползваш Herz-а :heart:
valqk - специалист
Някой има ли идея дали мога да намеря трипътник на един цол за такава задвижка, да купя само вентил...

Прикачен файл

22012-09-01_12-42-46_122.jpg
22012-09-01_12-42-46_122.jpg (38.49 KиБ) Видяна 2810 пъти

Прикачен файл

22012-09-01_12-42-39_585.jpg
22012-09-01_12-42-39_585.jpg (49.79 KиБ) Видяна 2810 пъти

Прикачен файл

2012-09-01_12-42-28_667.jpg
2012-09-01_12-42-28_667.jpg (60.57 KиБ) Видяна 2810 пъти
filmatoplo - майстор
Някой питаше как да разцепи и слоби Виадрус -в Ютобе има клип -KLIMOSZ VIADRUS Hercules U26 wymiana członów
filmatoplo - майстор
Миналата година имаше някой с проблем за спукване на задно ребро на чугунен котел Солитех (моите любими :wink: ) , никой не знае от какво е станало .Притеснява ме това да не е от вход студена вода от пълначка , сега ми попада такъв котел да монтирам и със страх се чудя къде аджиба да я сложа тая пълначка -че да не влезе студена вода в котела при загрято положение :? .Където и да я свържа , нямам възможност да е по далеч от 2 метра от котела .Е и аз да питам нещо :? :-D .
VLADO66 - майстор
Ако притвориш крана пред пълначката да пуска по-леко вода в системата(да се темперира с топлата) може и да стане,ама колко да го притвориш :?
valqk - специалист
Аз си вързах моята след изхода на котела - да ходи нагоре към инсталацията и да се темперира там. Не знам дали помпата успява да избута да не влиза в котела, ама се надявам. Аз всъщност пълначката не съм я вързал към водопровода. От миналата година до сега налягането е паднало 0.1-0.3 бара - от 2.1 на около 1.9...та се чудя има ли смисъл?
filmatoplo - майстор
По време на работа на котела , пълначката няма да вкара литри студена вода в системата -че да спука глидер, но ако се случи по някаква причина -отиде гаранцията ако някой види че съм монтирал пълначката непосредствено на входа на котела. :wink:
joro_vn - специалист
Ако обаче случайно избие някъде по системата пълначката ще почне да вкарва вода колкото може повече.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22

Тема "Съвети за избор на котел на твърдо гориво на старо." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: