• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tsarovski - помощник
Здравейте,

от седмица съм собственик на Bisolid commo 21 kW. След дълго четене по форумите успях да разбера как да настроя подаването на пелети и работата на вентилатора ,но не разбрах как да направя модулацията по вода.Причината да започна "дълбокото ровене" в настройките е че на втората вечер от както я пуснах, камината бе изключила от прегряване.На следващия ден я пуснах и започнах да я наблюдавам при което установих ,че след влизане в режим модулация камината работи на пълна мощност и прегрява,като не иска да изключи както е описано в ръководството за експлоатация.След промяната на настройката за пелети и вентилатора влиза в модулация ,но се определя от температурата в помещението и отново не спира работа след като премине над зададените градуси в стаята.Много бих бил БЛАГОДАРЕН ,ако някои сподели как да избера да се вземат данни за модулацията от температурата на водата. [-o< [-o< [-o<
syncho - майстор
Тези, от които си я взел, не могат ли да ти помогант с настройките? Някак си ми звучи много неправилно да те карат ти да си настройваш параметри, които изобщо не би трябвало да знаеш за какво са.
tsarovski - помощник
syncho написа:
Тези, от които си я взел, не могат ли да ти помогант с настройките? Някак си ми звучи много неправилно да те карат ти да си настройваш параметри, които изобщо не би трябвало да знаеш за какво са.
Да абсолютно правилно обаче камината е в моята къща и трябваше да потърся неволята.След като изключи звъннах на продавача и инсталатора като му казах че камината е изключила и по тази причина намалих мощността след ,което обясних че като я намалих температурата на водата е 52 ,53 градуса и когато модулира работи на ограничената мощност а неговия отговор бе да вдигна изходящите градуси на водата на 65 гр.
Фирмата е на 70км. от мен така че ми се налага да си губя времето с непонятни за мен неща. :sad: :sad: :sad:
syncho - майстор
Да не би да е затворен контакта (мост с кабелче) на стайния термостат и печката да е настроена да се управлява от "стайния термостат"? Най-добре да си дойдат от фирмата и да си оправят печката. Това, че са на 70км не ги извинява да не отидат на гаранционно посещение. При все, че печката не работи както трябва от самото начало е редно да си я погледнат. Така само можем да налучкваме и накрая да ти кажат "ами ти си пипал тук - няма гаранция".
tsarovski - помощник
Благодаря ,

явно ще се наложи да ги търся, защото си е сериозен проблем ,а междувременно ще погледна за мостче
:) :)
jabata - специалист
Е какво са 70 километра за търговеца, той е длъжен да отиде да настрои камината, още повече че е в гаранция. Търговеца на моята камина е на 150, и винаги при проблем се отзовава в рамикте на 48 часа от позвъняването. Зависи си от човека.
Колкото до камината, следи внимателно температурата на помещението според камината (това е важното за модулацията). Ако камината показва температура на помещението примерно 26 градуса, а модулацията е по въздух и е настроена на 25 примерно, тогава има проблем със самата камина.
Друг често срещан проблем е, модулацията да е по въздух, а температурата да е настроена на непостижимо високи градуси (като например 35 - 40), тогава ще си работи винаги на максимална мощност.
Каква ти е температурата на модулацията по въздух ?
tsarovski - помощник
Като избера 25 градуса когато достигне до 24, мощността се сваля и влиза в режим на модулация,като вдигна примерно на 30 веднага влиза в режим "WORK 5" (максимална мощност),след като върна градусите до нормално всичко е О.к. само че температурата в котела е 52,53 градуса което е малко по упътване а температурата на водата е зададена на 60 гр. и другото притеснително за мен е че не изключва като надвиши градусите в стаята или на котела който в заводските настройки са 4 а в един немски сайт намерих препоръчително 2 и така ги оставих (2).
Сега като се замисля преди да ги намаля тя не модулираше а работеше на макс.Дали има връзка или си внушавам не знам.
За да се справя с градусите на водата направих помпата да включва на 55 гр. което е временно решение но явно има проблем.
Тези ниски градуси не ме устройват за серпентината на бойлера.
syncho - майстор
Направи си помпата да включва на 60-65С. Не задавай температура по-ниска от 65С за водата. Ако трябва да работи правилно то трябва да почне да сваля мощността преди да е стигнала зададените 65С, примерно от 60С трябва да почне да сваля мощността. Напълно е възможно да не достигне 65С, ако има консумация на енергия, но ако няма ще ги стигне и ще работи на минимална мощност. Ако продължи въпреки това да качва температура, то ще стигне някакъв максимум примерно 5 или 10С над зададената температура преди да се изключи. Така би трябвало да работи. Дали обаче работи така само ти можеш да кажеш.
tsarovski - помощник
Благодаря ти syncho,

още тази вечер ще изпробвам как ще работи и ще пиша.Относно загубата на енергия тя е минимална-няма изолация само на тавана ,една изцяло външна стена има която е изолирана и е около 15 кв. м заедно с прозорците(ПВЦ -пет камерна) другите са само вътрешни.За сравнени ще посоча че помещение 40 кв. м. се топли до 22 градуса при външна температура -5 с климатик Toshiba 12-ка без проблем.Като цяло ми е нужна много малко енергия за да затоплям.
tsarovski - помощник
Има положителен резултат от корекцията,за сега е добре.
Ще видим като дойдат минусите.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 31

Тема "Камина на пелети с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: