• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
аз съм със primula Hydro на MCZ но ако някой има и може да ми помогне с някой настройки ще съм му супер благодарен
nnddnn72 - напреднал
Здравейте,
и аз много сериозно съм решил да изграждам отопление на пелети, но пусто не мога да реша камина, или котел....
От миналата година го чета този форум ( и не само този ) и все още нямам категорично решение :)
syncho - майстор
До 120-130м2 няма какво да мислиш. Камина е по-доброто решение. От там нагоре според зависи.
Jawata - напреднал
Колеги не са ли шумни камините (шнекове, гранули и пр...) ?
Аз съм на дърва просто любопитство!
joroY - напреднал
Здравейте
Предстои ми ремонт на жилището , и искам да си реша въпроса с отоплението
Няколко думи за него , обща отопляема площ 98кв. разпределение на стаите както следва;
хол+кухня около 40кв южно изложение два прозореца с размери 1.6/4 метра и 1.5/3.2метра външни стени юг-запад всички външни стени +тавана са с гипсо картон и вата около 8 см
детска 3.8/3.5 изложение север прозорец 1.5/2.2 метра външната стена север е остъклена тераса таван+стена са с гипсо картон и вата около 8 см
спалня 3.8/3.5 изложение запад, външни стени запад север , прозорци запад с размер 1.6/3.20 всички външни стени + тавана са с гипсо картон и вата около 8 см
Също така ще има един бойлер 120л. и радиатор в банята която е с размери 2/2.5
Жилището е на 4 етаж под мен и над мен са обитаеми апартаменти строителството е с тухли ( единички ) дограмата навсякаде е ПВЦ с двоен стъклопакет
До момента съм се отоплявал с климатици 2бр. ( 18-ска и 12 -ска ) инверторни , един конвектор в банята ( 1000 вата ) в детската конвектор ( 2000 вата )
За момента с тези уреди се поддържа температура 24-26 градуса но при мъгли и температури под -5 климатиците се задъхват и сметките за ток в най студените месеци са около 300-400лв
Ето го и моят въпрос ;
Искам да поставя пелетна камина ( за вграждане ) вариантите на който съм се спрял ...http://kamini-italia.com/%D0%BF%D0%B5%D ... DROPELLBOX
...http://kaldo.bg/Vivo%2085%20Hydro
....http://kaldo.bg/Vivo_80_Hydro_Pellet
дайте мнения за тези продукти , достатъчни ли ще са като мощност , а ако има и други предложения споделете
също ме интересува радиаторите в различните стаи с каква мощност трябва да са
благодаря!
jabata - специалист
За стигане, тези камини ще стигнат. Всичките са над 10Kw към водната риза, което е тебе те задоволява.
Мощноста на радиаторите, ами след като до момента в едната стая си бил с 2Kw конвектор, няма причина радиатора да е по-мощен. Ти много по-добре можеш да си пресметнеш каква мощност да сложиш там. Но мисля че нещо от порядъка на 1.5 - 1.7 ще върши работа. А за голямото помещение там ще са ти необходими едни 4-5 Kw. Така че си прави сметката. За климатика, то е ясно че в мъглата се мъчат.
Иначе предложения, можеш да разгледаш всички италиянски марки, MCZ, Extraflame, Ravelli и т.н.
joroY - напреднал
Благодаря за бързия отговор
Питам за радиаторите , но може би трябваше да попитам и какви са температурните диапазони на топлата изходяща вода от камините, и към кои стойности да се ориентирам при изчисляване на радиаторите
jabata - специалист
joroY написа:
Благодаря за бързия отговор
Питам за радиаторите , но може би трябваше да попитам и какви са температурните диапазони на топлата изходяща вода от камините, и към кои стойности да се ориентирам при изчисляване на радиаторите
Ами на всичките от теб изброените камини, температурните диапазони на водата са 60 до 75 градуса. Конкретно някой, електрониката може да ги ограничи и на 80, но честно да ти кажа не вярвам. Като цяло разчитай на работна температура от макс 75 градуса. Като както горната така и долната не са много препоръчителни. Долната не е препоръчителна, заради отлагания, нагар и т.н., горната да не се пържи самата камина много.
Така че имай на в предвид тези неща при изчисляването на радиаторите. Иначе аз моята камина я карам на не повече от 70 градуса, като тази температура е само в най-студените дни, за да затопли по-бързо. Като цяло всичките радиатори им дават максимална мощност при 90 градуса, и почти никой не дава каква е при 80 или 75. А се знае че тя е малко по-ниска, но това си е търговски трик.
joroY - напреднал
И все пак да попитам от тези модели посочени по долу някой има ли наблюдения
1 MCZ VIVO 85 Pellet Hydro 22.3"
2 Ravelli pellet hydro box HRB160
3 IDROPELLBOX 15KW
4 MCZ VIVO 80 Pellet Hydro 16,9"
все пак до ремонта имам доста време и ще имам доста въпроси
някой от изброените камини мога ли да видя някъде в бургаска област
Значи имаш осем бона ( 8000 лв.) САМО за камера за вграждане, а не ти се дават 500лв. за монтаж на една цяла такава инсталация??? Че си тръгнал мощности на радиатори да смяташ =D> =D> =D>

За спалнята и детската(по 2000вата) два радиатора 600/1000 (600/1200 ако обичаш температури над 23-24 градуса), ако са на Н500 с по двадесет см. по дълги. За алуминиеви глидери от 12 до 15 за всяка стая, зависи от височината и типа
За хола , (4000вата, останалите 3000 от камината) намери място 600/2000 под големият прозорец, или по две метровки под всеки един прозорец. Може и две десятки или една двайска обърнато в алуминиеви глидери.
В банята каквото и да си сложиш ще ти я топли. Един киловат ти е повече от достатъчен.

Относно камерите и камините - аз не съм виждал такава с водна риза, която да не може да обезпечи необходимата ти мощност.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 31

Тема "Камина на пелети с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: