• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
belovodski - специалист
LazarGanev написа:
Не, нямам престава. Ориентирай се по вносителя - колко е в час с материята, как е с резервните части, сервиза, какво е мнението на други клиенти за тази фирма...
Това е че не мога да намеря мнения за тях ходих в магазина човека ми си вижда компетентен разполагат със сервиз резервни части първият пуск задължително се извършва от техен човек!
Питам защото се опарих с произведението на инж.Стойчев от Зоти Стрелча и едва продадох високо технологичната камина!
cvetan_d - специалист
Според мен камината е изключително добре направена със здраво чугунено огнище и сполучлив самоконтрол, но за частите си е друг въпрос.Ако се повреди платката, ще мине близо месец докато дойде новата. Това забавяне обаче, до колкото разбрах се случва при повечето италиански марки.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, не е нормално да нямат платка на склад като резервна част, какъв е тоя вносител дето не може да вложи 200-300лв за платка?
belovodski - специалист
cvetan_d написа:
Според мен камината е изключително добре направена със здраво чугунено огнище и сполучлив самоконтрол, но за частите си е друг въпрос.Ако се повреди платката, ще мине близо месец докато дойде новата. Това забавяне обаче, до колкото разбрах се случва при повечето италиански марки.
В магазина ме убедиха че имат резервни части на склад,и вече в поръчах имаха на склад но не и от моя цвят и чакам доставката която е 2 седмици даже ми казаха и точна дата на доставката!
cvetan_d - специалист
Имам двама познати с такива камини. И двамата са невероятно доволни. Моите впечатления са за перфектна изработка с изпипване на всеки детайл. Дано да ти служи вярно и безаварийно както на тях!
syncho - майстор
Правете си годишните профилактики. Повечето сериозни италиански производители спират да обслужват гаранционно камините, ако не са им направени годишни профилактики. 80% от вносителите не го споменават това на клиентите си и после се почват едни ходения по мъките. Ние на нашите клиенти си ги приключихме вече и хората са готови за сезона.
belovodski - специалист
syncho написа:
Правете си годишните профилактики. Повечето сериозни италиански производители спират да обслужват гаранционно камините, ако не са им направени годишни профилактики. 80% от вносителите не го споменават това на клиентите си и после се почват едни ходения по мъките. Ние на нашите клиенти си ги приключихме вече и хората са готови за сезона.
Абе точно това ми споменаха че трябва да се прави годишна профилактика а на всеки 2 години да се подменят разни уплътнения,за да работи добре!
belovodski - специалист
cvetan_d написа:
Имам двама познати с такива камини. И двамата са невероятно доволни. Моите впечатления са за перфектна изработка с изпипване на всеки детайл. Дано да ти служи вярно и безаварийно както на тях!
Ще ти бъда благодарен ако ми кажеш с кой модел са и какво отопляват!
Мерси
cvetan_d - специалист
Модела е този -http://www.kuoreterm.com/kamini/kamini- ... -14kw.html
По спомени отопляват около 70кв. Това обаче нали ти е ясно, че не е никакъв критерий? Всеки дом е с голяма разлика в загубите на топлина :) Само спазвай инструкциите за монтаж и препоръките от фирмата. Не се притеснявай, тази камина няма нищо общо с онова нещо дето си имал. :lol:
u-ray - напреднал
Спрял съм се на камина на пелети с водна риза Да Винчи. Не мога да разбера обаче каква е разликата между 22kW и 25kW и съответно коя да взема.
Апартаментът е на последен етаж, 100кв.м, ново строителство, с външна изолация, допълнителна вътрешна изолация на тавана от фибран 3 см. Трите страни на апартамента са външни, четвъртата е стълбище и съседен апартамент, които не се отопляват. Инсталацията е изградена с радиатори 50см, 2 лири в баните, вързан е и 120л. бойлер с 2 серпентини.
По характеристиките дадени в сайта eдинствената разлика е, че по-голямата е 20 кг. по-тежка. Всичко останало между двата вида е еднакво - количество вода във водната риза(което ме кара да мисля, че водните ризи като големина и площ са еднакви), външни габарити и т.н. с изключение естествено на разхода на час и цената.
Знам че е хубаво да се подсигуря и да не съм на границата, но хора неспециалсти ми казват че дори и с 22kW имам резерв.
Моля за съвет коя да взема 22kW и 25kW и каква е всъщност е разликата между двете?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 31

Тема "Камина на пелети с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: