• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jabata - специалист
Strahil,

исках да не се намесвам, но просто не се стърпях, защото тона който поддържаш в никакъв случай не приляга на форума.
Да плюеш по-такъв начин конкуренцията, и всички останали които не са на твоето мнение, е меко казано неморално, и в никакъв случай не се съчетава с нормалните бизнес отношения които трябва да спазват всички които се занимават с бизнес.
Що се отнася до цените на камините, тука ще потвърдя мнението на Сънчо, като кажа че това е политика на самия производител, и същото се наблюдава в света в много други отрасли. Най-яркия пример е автомобилостроенето. Един производител, продава продукцията си в една страна на една цена, в някоя друга страна на 20-30% по-висока или по-ниска цена. Защо, това е политика на самия производител, а не на локалния търговец.
А иначе, вярно човек винаги може да намери линк в интернет, на някой интернет търговец, и да си я поръча да му я доставят, както за камина, кола, така и за каквото още си пожелаеш.
Но тука идва момента на истината. Ти хубаво ще си я поръчаш камината от Узбекистан, Италия или където искаш другаде, но тогава този търговец, ще ти осигури ли гаранционно обслужване, ще изпрати ли човек, в влучай че нещо се случи? Отговора е кратък и ясен, точно никога, той ти я е продал, и вече не го интересува нищо.
Да предположим че я пуснеш, което не е голям проблем. Какво ще правиш в случай че имаш по-калорични пелети, и се налага промяна в заводските настройки на самата камина, тогава ще плеснеш с ръце, защото нямаш кода за достъп. А тези кодове, никой производител не ги дава, защото тогава всеки бунак който разбира и не разбира ще пипне, и ще направи беля. И производителя да се застрахова, защитава тези неща с кодове, които имат само обучени хора, които могат да понесат отговорност.
А какво правиме, в случай че нещо се повреди, тогава кой ще ти я сервизира, резервни части можеш да вземеш от интернет, но докато разбереш къде е проблема? И има още безброй неща, за които си трябва сервиз.
И мисля че етиката изисква поне да се извиниш на тези които оплю, основателно или не, това е друга тема. Но доброто възпитание на един търговец, бизнесмен и човек изисква поне едно ИЗВИНЯВАЙ, защото все пак никой не е съвършен, и никой няма право да съди другия, още повече по-такъв груб начин.

Извинявам се на всички, ако по един или друг начин съм обидил, или накърнил другия!!!
Strahil - специалист
жаба ,казах ти че си гледам цифрите и не ме интересува нищо друго.А цените са най красноречиви и си говорят сами за себе си.Мантрата за различните цени си я дръж за себе си и си и вярвай и си и ПЛАЩАЙ . Ти също припяваше на беловодкси в един глас ,че камините на MCZ се правят в секретното производство на ерато. Ми нито инфото от официалния сайт на MCZ явно те интересува нито нищо ,а си повтаряш като развален грамофон :lol: Е ако на тях не може да се вярва на кого - явно и ти вярваш в Краля :shock: .Ако неможеш да четеш - бих те разбрал. Поне за да съм точен винаги давам линкове. А глупостите че видиш ли няма кой да ти оправя камината /котела- ми има кой :) Или искаш да кажеш че всеки до момента ,който си е купил котел/камина в БГ от чужбина поради добрата му цена е глупак :) хайде бе ,та тука във форума няколко човека казаха че са го направили ...и се оправят без проблем.
да добавя - за какво изобщо ти трябва тази гимнастика за Extraflame като м/у 4 и 4500лв ще си вземеш пак аналогична камина с гаранция от БГ
zaid - помощник
Нещо пак сте се объркали..... :?
Производителите дават базова цена и това е цената от която се правят търговки отстъпки.
Клиентската цена е нещо съвсем различно. т.е. повечето производители правят отстъпки и на крайни клиенти.
Ако иска да ги представлява успешно и търговецът трябва да дава от своята отстъпка.
Пък това:
Всяка стока си има пазар и цена за него.
(планово ценообразуване) умря със Тодор Живков
И аз като повечето от Вас се доверявам на търговските си партньори, и рекламирайки стоката им си залагам и моето име и ако ме подведат по подобен начин, повярвайте, няма само да плюя по форумите.
А фактите винаги са си факти, независимо дали ни ни харесват.

И какви са тези глупости за разход за сезон на пелети 800 кг. Да не би да живеете в Африка?
1 кг. пелети дават 4.5 кВт - факт;
Зимата в България не е 3 месеца -факт;
Минималния разход на 10-12 кВ камина е килограм на час - факт;
Опитът ми показва, че зимен сезон се посреща с не по-малко от 2 тона пелети (за 11.6 Кв), че да стигнат, което си е страхотно като разход за отопление.
belovodski - специалист
zaid написа:
Нещо пак сте се объркали..... :?
Производителите дават базова цена и това е цената от която се правят търговки отстъпки.
Клиентската цена е нещо съвсем различно. т.е. повечето производители правят отстъпки и на крайни клиенти.
Ако иска да ги представлява успешно и търговецът трябва да дава от своята отстъпка.
Пък това:
Всяка стока си има пазар и цена за него.
(планово ценообразуване) умря със Тодор Живков
И аз като повечето от Вас се доверявам на търговските си партньори, и рекламирайки стоката им си залагам и моето име и ако ме подведат по подобен начин, повярвайте, няма само да плюя по форумите.
А фактите винаги са си факти, независимо дали ни ни харесват.

И какви са тези глупости за разход за сезон на пелети 800 кг. Да не би да живеете в Африка?
1 кг. пелети дават 4.5 кВт - факт;
Зимата в България не е 3 месеца -факт;
Минималния разход на 10-12 кВ камина е килограм на час - факт;
Опитът ми показва, че зимен сезон се посреща с не по-малко от 2 тона пелети (за 11.6 Кв), че да стигнат, което си е страхотно като разход за отопление.
Това с разхода се забелязва при много собственици на отопление на пелети :mrgreen:
На мен както писах по нагоре 1чувал на ден за около 10часа горене-6месеца зима до сега около 2.5 2.6тона :)
belovodski - специалист
На колегата Страхил много поздрави по голям гимнастик е от Йордан Йовчев!
И това ровене в интернет пространството ти е промило акъла!
И понеже си пич ще ти препоръчам най готината камина на пелети в света http://www.kamini-varna.com/%D0%BF%D1%8 ... D0%B5.html
Strahil - специалист
belovodski написа:
Арменски коняк не съм чул,ама арменска бърканица мога да черпя!Сертификат за произход ще имам до края на др.седмица та тогава пак ще поспорим!
Драги ми belovodski чакам, седмицата преполови . Предполагам полагаш усилия :mrgreen:
syncho - майстор
zaid знам, че не е често срещана практика, но в случая е така.
IJAN - специалист
При това положение местните представители на марката не трябва ли да се чувстват ощетени,както и клиентите им.Какви са мотивите на италианците да предлагат техните продукти тук на много по скъпи цени?
syncho - майстор
Няма как да знам какви са им мотивите за това им решение. И да не е приятно и за нас, защото трябва да обясняваме точно такива ситуации.

Не знам и защо в Италия са такива цените. Това са много ниски цени за Италия. Предполагам, че маржинът на италианските търговци е нищожен, за да могат да държат такива цени.
king82 - специалист
Здравейте, търся някой с пелетна камина Ravelli HR100, с цел обмяна на опит и впечатления. Ще ми се да видя действаща камина, за да си отговоря на някои въпроси. Аз съм от Габрово, често пътувам до Бургас, така че все около Габрово и този маршрут ще има някой с такава.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 31

Тема "Камина на пелети с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: