• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Батката, как работи горелката, ако нагласиш помпата да се включва на 60 градуса? Мисля, че този режим на работа ще е оптималния, съдя по моя, все още на дърва, котел...при мен връщащата вода към котела винаги е над 55 градуса.
n.ganev - майстор
plamenmaistora написа:
Това означавали че хестирезиса трябва дае 1 градус?
Точно така.
kalin72 написа:
Батката, как работи горелката, ако нагласиш помпата да се включва на 60 градуса? Мисля, че този режим на работа ще е оптималния, съдя по моя, все още на дърва, котел...при мен връщащата вода към котела винаги е над 55 градуса.
Или смени трипътния с такъв за 60 или 55 градуса.
n.ganev - майстор
BatkatA® написа:
А защо пада толкова бързо температурата в котела - незнам и аз се чудя.. Пада бързо от 60 до 35 и тогава помпата спира да върти - и тогава от 35 до 33 пада суууупер бавно може да е в рамките на 1-2ч.
Ако помпата спре при 58 и тогава от 58 до 55 ще пада сууууууууууууууупер бааааааааавно и като включи при 55 познай колко време ще работи на мах и след това на мин. За това по принцип препоръчвам трипътния да е на 55 или 60 / ама не години / :partyman:
alex_serviz - специалист
Понеже бях обещал да покажа турболатора, който ми е във втория ход ( котел Дакон 32 KW ):
Тук се вижда как стои, а също и ребрата в първия ход
Изображение
Самия турболатор
Изображение

Изображение
Ето и някои размери
Изображение
Не е някаква сложнотия и всеки, който може да работи с ъглошлайф и електрожен ще може да си го изработи сам!
BatkatA® - напреднал
Алекс благодарско за турболатора!

Ганев - не съм видял това което си ми казал за:
Защо пада толкова температурата на котела? Писах ти да настроиш системата така че помпата да вкл. и изкл. примерно при 58гр.

Трипътния винтил се управлява от едно допълнително табло и мисля че може да се променя кога да започне да отваря и кога да затваря.

plamenmaistora
Това означавали че хестирезиса трябва дае 1 градус?

За кой хистерзис говориме - за този на стайния термостат ли?

------
Ганев
Ако помпата спре при 58 и тогава от 58 до 55 ще пада сууууууууууууууупер бааааааааавно и като включи при 55 познай колко време ще работи на мах и след това на мин. За това по принцип препоръчвам трипътния да е на 55 или
60 / ама не години / :partyman:

Значи спре ли на 58 ще се и пусне на 58 - а не на 55 - тука не го разбрах

Ако наглася помпата да се пуска и спира при 58 градуса:
1-во много малка е разликата - докато отвори трипътния винтил ще е достигнало 60градуса и ще се е загасила горелката.
Може би 45-50 градуса е ок за помпата - он/офф

Това упражнение ще спести при паленето вдигане от 35 до 60 градуса - Това е добре ще го направя!
n.ganev - майстор
BatkatA® написа:
Това означавали че хестирезиса трябва дае 1 градус?

За кой хистерзис говориме - за този на стайния термостат ли?
Хистерезиса на термостата който командва помпата.
BatkatA® - напреднал
Помпата се нагляся от горелката на колко градуса да се пуска и спира.

Написаното че трябва да е 1 градус - тва не го разбирам?
BatkatA® - напреднал
Добър вечер на всички :)

Вчера махнах от котела всичките огнеопорни тухли.
Мисля че има голям ефект. Много по- бързо ми загрява водата.
Явно са спирали топлината да се абсорбира от водната риза в началото когато е най- важно да вдигна бързо градусите.
Отделно тухлите не акумулират кой знае колко топлина...

Ще постна снимки тези дни.

Поздрави на всички и нека домовете Ви бъдат топли и уютни.
Весели празници!!!
БаткатА
Здравейте,

Попаднах в този форум търсейки информация пелетни горелки. Тази тема ми се стори доста добре развита и забелязах, че има хора със сериозни знания в тази област, та бих помолил да си кажете мнението за следното нещо:

Струва ми се, че пелетите не изгарят правилно и остават неизгорели. Дали можете по снимката по-долу да кажете това шлака от лоши пелети ли е или просто не са добре изгорели пелетите и трябва да се правят още настройки на горелката? Благодаря предварително.

http://prikachi.com/images.php?images/633/7815633p.jpg

Поздрави!
naskov - майстор
Неизгорелите пелети представляват черни въгленчета с продълговата форма. На снимката не виждам такива. Според мен това е шлака със странни сини оттенъци.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: