• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
doobref - специалист
LazarGanev написа:
Моделът на котела какво да го коментираме - това според някои е "върхов модел" на Фероли. В крайна сметка всеки сам избира модела. Колкото до мощността - мисля, че Доби трябва да си потърси правата и да поиска да и сменят горивната камера с по-малка. Аз също съм го правил този номер и то по собствено усмотрение, не по молба на клиента. След като първоначално бяхме инсталирали горелка с мощност 33кВт, която да топли цялата къща, при последващата експлоатация се разбра, че клиента ползва само 3 радиатора, евентуално още един в коридора и горелката нямаше как да работи в икономичен режим. Тогава му предложих да сменим горивната камера с по-малка и горелката стана 15кВт.
Здравей Лазаре, виждам, че си сменял горивна камера на Фероли 7. Аз отоплявам 100кв. / тази зима около 60кв.м./ плюс бойлер от 100литра. Имам 115 алуминиеви глидера h 50см.- каква мощност ми е необходима и възможно ли е да сменим горелката с по-малка за икономия и по-топло. Мисля, че тази ми е голяма мощност 14-34kw монтирана на котел 34 kw. Можеш да ми отговориш и на имейл : dobrev.g@abv.bg
Благодаря Ти.
LazarGanev - "Велик майстор"
Здравей doobref,
смяната на камери съм я правил с горелка Грейко, те имат малък модел, докато Фероли не знам да имат по-малък модел. В твоя случай спасението е буфер, стига да имаш място
filmatoplo - майстор
Мощността която ти е необходима ще се движи в граници 5-10-15 киловата , пиша 5 клв за минимална защото под 5 клв почти никоя горелка не слиза .Също и за максималната -горелката може да е с 20 клв мощност -ти и задаваш 15 :) , ако не дай си боже скове вън до минус -15 , -20 градуса -тогава ще щракнеш копчето на 20 клв ако е необходимо:wink: .Извинявай ти май вече имаш горелка :?
doobref - специалист
LazarGanev написа:
Здравей doobref,
смяната на камери съм я правил с горелка Грейко, те имат малък модел, докато Фероли не знам да имат по-малък модел. В твоя случай спасението е буфер, стига да имаш място
Да , благодаря . Ще помисля за буфер. Предполагам , че буфера трябва да е непосредствено след изхода на водата от котела. Ако не съм прав - поправи ме.
LazarGanev - "Велик майстор"
Принципно - да, ако има място. Трябва ти и малко автоматика и още една помпа.
Здравейте и от мен :) Котела ми е BOSCH 32kW и горелката е IVG-40, но така и не мога да я настроя да работи нормално. Отопляемата площ е около 150m2 разхода не е голям около 2 чувала и половина за 24 часа, но в тавата има много неизгорели пилети и никаква пепел.
Настройките са ми:
Дебит на шнека: 1000гр/6мин
въздух: 100%
пилети макс: 32.5
пилети мин: 7
пилети пауза: 18сек
температура на котела 48 градуса.
Клапата към комина е затворена наполовина.
Наклона на шнека и на горелката са направени с точност както е описано в ръководството за монтаж.
Ако някой има идеи да пише. Благодаря предварително
plastkomfort - специалист
Каква е големината на пелетите?
Ами в момента са много ситни около 0,5см до 1см дължина, дебелината е 6мм
tokbatak - специалист
От големината е.
Но все пак намали малко тоя въздух - много ми се виждат тези 100%. Ако тягата на комина е малка да, но инак максимум 80%
Все пак тези 100% са за 40кВт.

И един въпрос - Знаеш ли какво е това пелети минимум и максимум? Щото тук никой не знае.
plastkomfort - специалист
Пелети максимум е дозата когато работи на 100% а минимум на 10%
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: