• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да ти кажа - най-голяма икономия се постига ако изобщо не палиш горелката :-D

ПП В следващите дни смятам да постна разпечатки от замерванията с газанализатора на работата на различни котли и горелки, ама в другата тема ( Котел на Пелети)
VLADO66 - майстор
Туй ще е интересно стига да не обработиш информацията по хасковски :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Нещо се опитваш да ме дискредитираш предварително ли :-D ? Мисля да включа няколко Peletherm, DakonEra, Bosch+GP4, Viadrus U22+GP4, Viadrus U22+GP2, Bosch+Greyko. Пък някой като добави и други комбинации - още по-добре :)
VLADO66 - майстор
Чудесно,ще се радвам.не те засягам а се бъзикам :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Ще бъде просто споделяне на опит :prost:
filmatoplo - майстор
Супер =D> , беше ми доскучало от липса на нещо стойностно и полезно.Снимков материал , ами видио -защо не .
syncho - майстор
Ако ходиш към Шумен да ти кажа къде можеш да замериш и един италиански :) че гледам от висок клас няма нищо в списъка. Някой във форума имаше Херц - също ми е интересно как са нещата при него.
LazarGanev - "Велик майстор"
Висок-нисък клас - това е живота (харесвам това предаване :) ). Пък висококласните вносни котли се предполага да имат и висококласни сервизи - кво да ода аз да ги меря :cool: А пък и да не остане някой с грешно впечатление - по разпечатката от газанализатора не може да се съди за качествата на котела, а просто това е един бегъл поглед на неговото моментно състояние и настройки. Все пак е някакъв ориентир
vlado_sm - специалист
Дойде вече студа и горелката почна да си показва рогата.Много трудно ми качва температура и почти не задържа на едно ниво, да не говорим да преминава в модулация на 10 % примерно.Вчера я погледнах докато работи и хич не ми хареса-не мисля , че това е нормално горене , да не говорим за добро.На какво може да се дължи според вас и как да го коригирам?
Изображение
filmatoplo - майстор
Понеже имах възможност да гледам горелката как гори през отворчето на капака на котела Бош , съм я гледам ако щете вярвайте по 8 часа .И с по влажните пелети гореше както на снимката , тоест Не гори добре в предния край , пелетите се забавят отпред и огъня се премества постепенно назад .Или задръстваше , или повишава температура назад където е датчика за обратен огън и горелката спираше аварийно .При опита ми да правя настройки с които да намалям времето на подаване на пелети , че уж през това време падналите пелети в горелката да имат време да изгорят -то така пада мощността.След смяна на пелетите с такива барут -те се палеха бързо , и бързо започват да горят отпред -и така освобождават место за нови пелети .Последните настройки ми са -Автоматичен режим , 24 киловата , макс доза 34 грама , пауза през 10 секунди , въздух 100% , почистване през 3 мин за по 20 секунди.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: