• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gopeto87 - напреднал
Здравейте,
пред дилема съм каква камина да си купя за апартамента. Вече имам една камина Екоспар на вилата и мога да кажа, че съм доволен. Сега за града съм решил да взема новият дизайн на Grejko Bijou , но попаднах на една брошура на Burnit и мога да кажа, че доста ми допаднаха визията на Адвант и Визион сериите. Става въпрос за 15 - 18 kw. Навремето като вземах за вилата камина доста четох из форума и съм се отказал напълно от Burnit като вариант, но ми се иска вече новите модели да се много по добри и да няма проблеми с тях. Със същото управление като екоспара са като гледам ( фумис) , но никъде немога да намеря някакви коментари и мнения за тези модели. Някой може ли да изкаже мнение и да помогне в избора. Пак казвам, че бижуто ми се струва добър избор , но като визия ми харесват много повече бърнита и ми се иска да нямат тези болежки за който бях чел за старите комфорт 25 kw.
Здравейте, това лято ние закупихме Burnit Advant 4G 18kw. И ние се насочихме към нея заради дизайна, понеже камината седи в кухнята. Все още не мога да изкажа категорично мнение, поради факта, че сме изгорили не повече от 15 чувалчета. Като наблюдения мога да кажа следните неща. Бункера не може да събере 15кг. Събира някъде около 12кг. Удобна е от гледна точка на чистене защото може да се разглоби и изчисти основно за не повече от 30 минути. Стъклото е голямо и пламъка се вижда и създава уют. Управлението е FUMIS и ако имате нужда мога да кача инструкции за настройките и. В края на сезона ще мога да кажа повече, но за сега това са моите впечатления.
gopeto87 - напреднал
Тези Vision изглеждат още по - добре , но немога да намеря никъде мнения. Моите убеждения бяха твърдо против Burnit, но сериозно се замислям дали да не пробвам с тях. Дано са им по- добри новите камини. Дано има някой, който е запознат с новостите по тези камини и да изкаже мнение.
burner - специалист
съб окт 12, 2019 9:25 amTr0ubl3 написа:
Здравейте, това лято ние закупихме Burnit Advant 4G 18kw. И ние се насочихме към нея заради дизайна, понеже камината седи в кухнята. Все още не мога да изкажа категорично мнение, поради факта, че сме изгорили не повече от 15 чувалчета. Като наблюдения мога да кажа следните неща. Бункера не може да събере 15кг. Събира някъде около 12кг. Удобна е от гледна точка на чистене защото може да се разглоби и изчисти основно за не повече от 30 минути. Стъклото е голямо и пламъка се вижда и създава уют. Управлението е FUMIS и ако имате нужда мога да кача инструкции за настройките и. В края на сезона ще мога да кажа повече, но за сега това са моите впечатления.
Би ли обяснил по-подробно как става основното почистване, защото при предишния модел то е доста трудоемко?
Откача се кабела на управлението и се повдига и маха целия горен капак, който не е закрепен с нищо а си седи от собствената тежест. Под този капак има някъде 10 - 12 болта които се отвиват на ръка и се стига до дупките. Простете, но не знам как точно се казват. От двете страни на камината има други 2 болта, които когато се махнат може да се откачат страничните ламарини. Когато те се махнат се виждат две ревизии по една от всяка страна. На тях също има мисля 8 или 10 болта. Отвиват се и с прахосмукачката се дърпа пепелта. Всичко се прави на ръка, няма нужда от никакъв инструмент. Малко объркано го обясних, но се надявам да сте ме разбрали. При следващото чистене ще направя снимки и ще ги кача в тази тема.
Оффффф, за малко да са объркам.
burner - специалист
нед окт 13, 2019 7:09 pmTr0ubl3 написа:
Откача се кабела на управлението и се повдига и маха целия горен капак, който не е закрепен с нищо а си седи от собствената тежест. Под този капак има някъде 10 - 12 болта които се отвиват на ръка и се стига до дупките. Простете, но не знам как точно се казват. От двете страни на камината има други 2 болта, които когато се махнат може да се откачат страничните ламарини. Когато те се махнат се виждат две ревизии по една от всяка страна. На тях също има мисля 8 или 10 болта. Отвиват се и с прахосмукачката се дърпа пепелта. Всичко се прави на ръка, няма нужда от никакъв инструмент. Малко объркано го обясних, но се надявам да сте ме разбрали. При следващото чистене ще направя снимки и ще ги кача в тази тема.
Благодаря за обяснението. Почти няма разлика от обслужването на предишният вариант. пак се развиват десетки винтове. Това,че се прави без инструмент, няма никакво значение. Всеки може да сложи крилчати винтове. Маса труд за нещо, което при други марки отнема няколко минути, без да се цапоти из стаята. Бърнит си е все там, където е бил.
gopeto87 - напреднал
Значи да разбирам, че по почистването на камината не се е работило за подобрение. Видях обаче , че са сложили Фумис управление, което доколкото съм чел е по-добро от предишното . Другото което ми хареса е ,че не е отгоре ,а отстрани и даже вградено в камината, което е добре направено. От българските камини тя е най- компактна и като размери, но мисля, че всичко свършва до там :) Дочувам, че и сервиза им не е добре развит.
пон окт 14, 2019 7:58 pmgopeto87 написа:
... От българските камини тя е ... :) Дочувам, че и сервиза им не е добре развит.
Кое ѝ е българското?
Развива са сервиза- финансово.
gnt69 - майстор
пон окт 14, 2019 7:58 pmgopeto87 написа:
Значи да разбирам, че по почистването на камината не се е работило за подобрение. Видях обаче , че са сложили Фумис управление, което доколкото съм чел е по-добро от предишното . Другото което ми хареса е ,че не е отгоре ,а отстрани и даже вградено в камината, което е добре направено. От българските камини тя е най- компактна и като размери, но мисля, че всичко свършва до там :) Дочувам, че и сервиза им не е добре развит.
Щом като ти харесва вземай, кеф цена няма. :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Новите Burnit пелетни камини ADVANT и Vision" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: