• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
2v6 - майстор
daniG написа:
Здравейте!Като гледам тук има доста компетентни хора та и аз да питам -тази година си сложихме котел някакъв турски ,но ужасно пуши преди само докато се запали попитахме майстора който го връзва какво да направим той съответно ни обясни че сигурно е запушен и трябва да се почисти.Ок почистихме го и още по зле сега изобщо не иска да гори оставям долната вратичка напълно отворена и пак не иска,когато е отворен отгоре се разпалва но пуши.Какво друго мога да направя къде може да е толкова запушен че изобщо да не дърпа този дим .Само да кажа че комина е нов изолиран е.
Къде се намира котела (мазе, отделно помещение, на каква височина от земята)?
Как влиза външния въздух в помещението?
yancho_lud - специалист
Прикачен файл:
New_IMG_2048.jpg
New_IMG_2048.jpg (44.56 KиБ) Видяна 3621 пъти
Прикачен файл:
New_IMG_2047.jpg
New_IMG_2047.jpg (48.48 KиБ) Видяна 3621 пъти
sian написа:
Вдигни горните капаци и снимай пак това под тях.Наблегни на задната част при топлообменниците. Съмняваам се че е отворена или липсва клапата за удължаване хода на газовете. И аз бих взел един такъв котел.
ето снимки на котела отвътре
VLADO66 - майстор
И защо си подпрял клапата за директен изход на димните газове-тя се отваря само при разпалване на котела.Така губиш един ход на газовете-ниско КПД и висока температура на изходящите газове.
sian - специалист
Май губи не един а два хода, клапата трябва да е затворена плътно! И какви са тези тухли вътре, това да не са половинки от стройтелни четворки? И тях ги махни. На една позната мъжът и беше беше сложил в котела една кошница (стоманена) срещу вратата за зареждане и побираше 2-лопати въглища да е по-икономично.
VLADO66 - майстор
Почисти дъното между тухлите и клапата.На дъното трябва да има капаче и под него отвор през който да избуташ пепелта.Затвори подпряната клапа,извади ламаринката която седи под наклон и я сложи върху тухлите и го запали с долно горене да видиш как е.Не забравяй да сложиш обратно капачето!
kalin72 - майстор
Я да попитам тук, отражателната плоча, която е в горния край на камерата за пълнене и е между нея и камерата за горене, за какво служи?? Накараха ме да я махма, защото горя само дърва, и така трябвало. Аз не мога да си обясня защо.

Има я на картинка тук, номер 1 на картинката, секция 8.3
sian - специалист
[quote="kalin72"]Я да попитам тук, отражателната плоча, която е в горния край на камерата за пълнене и е между нея и камерата за горене, за какво служи?? Накараха ме да я махма, защото горя само дърва, и така трябвало. Аз не мога да си обясня защо.

Има я на картинка тук, номер 1 на картинката, секция 8.3[/quote
Ти намираш ли разлика как гори с нея и без нея? Кой те накара да я махнеш?
kalin72 - майстор
Ами махнах я преди час, накара ме един майстор, след като видя котела, че е за дърва, а не за въглища.
sian - специалист
Може би ще се запалят дървата в бункера.
lakosste - специалист
Стана интересно с тази отражателна плоча.Я обяснете какво е значението с нея или без нея ако се горят само дърва?
А относно задържането на жар-ще стане след като си сложиш един термореулатор на водата(да ти включва помпата и термурегулатор на клапата за въздух(от тази със синджирчето.Или другия вариант е ръчно да правиш всичко но е по кофти.Изолацията на къщата е задължителна и ти гарантирам с една тенекия 12 часа.
Но дотука не видях какво отопляваш с този котел.
Последна промяна от lakosste на ср яну 11, 2012 8:57 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: