• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Имам силното подозрение, че човека е искал да каже "експлозионна клапа", а не отражателна ламарина, макар моя котел да няма подобна клапа...ето това чета в инструкциите, там нищо не пише за отражателната ламарина...

Указания за експлозионната клапа
(само типове K 25-1 S/SW 61 и K 32-1
S/SW 61)
Тези типове отоплителни котли за защита от възможни
взривове на отоплителни газове в резервната камера
за гориво при изгасване на огъня са оборудвани с
експлозионната клапа. Тя е окачена в лагери по
средата на резервната камера за гориво. Тя е
свързана чрез верига с клапата за пълнене и се отваря
заедно с нея. Клапата за пълнене е необходима при
отопляването с кокс или брикети от кафяви въглища.
Експлозионната клапа за почистването на
отоплителния котел може да бъде премахната. И при
отопляването с дървени цепеници и кафяви въглища
няма нужда от нея. Чрез премахването на
експлозионната клапа ще получавате по-голям обем за
пълнене.
B Свалете скобата на края на веригата от отвора на
щифта.
B Извадете експлозионната клапа.
Помeщението има достъп до свеж въздух явно нещо вътре в котела не е наред при отворено горна врата гори затворя ли вратата даже долната да е напълно отворена гасне !Някой ако има логично обяснение моля.....да заповяда -аз се предавам .А и да ми препоръчате котел който гори без такива проблеми ще съм ви благодарна!!Само да питам всички котли ли се отварят така отгоре ако и този се отвори и севиди да няма нещо запушено може ли да изкара поне тази зима (надеждата умира последна)
Последна промяна от daniG на ср яну 11, 2012 11:14 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре е да се чисти котела от време на време. Какъвто и котел да ти препоръчаме - все ще се задръсти и няма да гори.
Това е така затова питах майстора който ни го върза изкарахме кюнците почистихме ги отзад изхода ребрата на радиаторите между тях даже ни каза да минем първо с горелка и тогава да чистим защото се е напластило нещо като черна смола и пак не става .Да не би при самото чистене да сме запушили нещо пък като погледнеш отпред отзад се вижда отвора и стената там където е кюнеца .Затова питам ако се отваря отгоре и оттам да го отворим и.....и ако пак не стане :rolleyes: ще караме на чудо и в една стая
VLADO66 - майстор
Когaто сe мaхнe лaмaринкaтa и сe сложи тaкa чe дa зaпуши 2рa кaмeрa/нa снимкитe с тухлитe/,котeлa рaботи с долно горeнe и сe отвaря долнaтa врaтичкa/горнaтa стои зaтворeнa и сe отвaря сaмо зa зaрeждaнe/-aз тaкa горя дървa.Със сложeнa лaмaринкa процeсa нa горeнe можe дa сe обърнe.Тогaвa сe отвaря горнaтa врaтичкa a долнaтa стои зaтворeнa-товa e горно горeнe и тaкa сe горят въглищa/пълни сe бункeрa и сe пaли отгорe/
Последна промяна от VLADO66 на чет яну 12, 2012 2:00 pm, променено общо 1 път.
2v6 - майстор
daniG написа:
Помeщението има достъп до свеж въздух явно нещо вътре в котела не е наред при отворено горна врата гори затворя ли вратата даже долната да е напълно отворена гасне !Някой ако има логично обяснение моля.....да заповяда -аз се предавам .А и да ми препоръчате котел който гори без такива проблеми ще съм ви благодарна!!Само да питам всички котли ли се отварят така отгоре ако и този се отвори и севиди да няма нещо запушено може ли да изкара поне тази зима (надеждата умира последна)
Нали каза, че котела пуши?
Значи има проблем с тягата. Тя зависи от две неща - налягането на изход на котела и налягането на вход на котела.
Явно налягането на изход не е достатъчно малко (комина не дърпа достатъчно силно) за да не пуши котела.
Щом котела пуши в помещението, значи вместо да влиза въздух за горене излиза пушек.
Въздуха за горене влиза от помещението в котела през вратичките, а пушека трябва да излезе през кюнеца към комина - такава е нормалната работа на всички котли :!:

Комина наред ли е?
От къде влиза въздух в помещението?
VLADO66 - майстор
Много ясно че ще пуши като се отваря долната и горната врата.Според начина на палане се отваря една от двете.
yancho_lud - специалист
Клапата съм я подпрял, защото ми казаха че трябва да е отворена, а дръжката и е счупена, тези тухли си бяха там, както и ламаринката под наклон. Сега ще изчистя това отделение, ще затворя клапата, ще махна ламаринката и тухлите и ще видя как ще е. Аз по принцип го паля от долу защото от горе нещо не ми се получава :sad:
VLADO66 - майстор
yancho_lud написа:
Клапата съм я подпрял, защото ми казаха че трябва да е отворена, а дръжката и е счупена, тези тухли си бяха там, както и ламаринката под наклон. Сега ще изчистя това отделение, ще затворя клапата, ще махна ламаринката и тухлите и ще видя как ще е. Аз по принцип го паля от долу защото от горе нещо не ми се получава :sad:
Ламарината я постави върху тухлите така че да запушиш това отделение.
kalin72 - майстор
VLADO66 написа:
Когaто сe мaхнe лaмaринкaтa и сe сложи тaкa чe дa зaпуши 2рa кaмeрa/нa снимкитe с тухлитe/,котeлa рaботи с долно горeнe и сe отвaря долнaтa врaтичкa/горнaтa стои зaтворeнa и сe отвaря сaмо зa зaрeждaнe/-aз тaкa горя дървa.Със сложeнa сложeнa лaмaринкa процeсa нa горeнe можe дa сe обърнe.Тогaвa сe отвaря горнaтa врaтичкa a долнaтa стои зaтворeнa-товa e горно горeнe и тaкa сe горят въглищa/пълни сe бункeрa и сe пaли отгорe/
Я пак...откъде да я махам, че да запуши 2ра камера? И после къде да я сложа, за да имам горно горене?
Не че държа на горното горене, щото съм 100% на дърва и екобрикети, но ми е интересно да знам дали след като е сложена и затваря двете камери, гори ефективно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: