• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Проблемът ще се оправи с трипътен термовентил, не с буфер, а буфер като искаш пак си сложи. Този вентил смесва връщащата в котела вода за да гарантира 60*С на влизащата в котела вода. Тогава няма конденз и нагар :wink:
VLADO66 - майстор
И ще си топли предимно котела.Сигурно е малък за инсталацията или въглищата не са калорични.
LazarGanev написа:
Проблемът ще се оправи с трипътен термовентил, не с буфер, а буфер като искаш пак си сложи. Този вентил смесва връщащата в котела вода за да гарантира 60*С на влизащата в котела вода. Тогава няма конденз и нагар :wink:
2v6 - майстор
LazarGanev написа:
Проблемът ще се оправи с трипътен термовентил, не с буфер, а буфер като искаш пак си сложи. Този вентил смесва връщащата в котела вода за да гарантира 60*С на влизащата в котела вода. Тогава няма конденз и нагар :wink:
:2thumbs:
LazarGanev - "Велик майстор"
VLADO66 написа:
И ще си топли предимно котела.Сигурно е малък за инсталацията или въглищата не са калорични.
Значи котелът за да топли добре трябва да е горещ. Без трипътния вентил няма да топли повече, просто ще трупа нагар, който ще влошава топлообмена, ще влошава КПД и топлината ще отива в атмосферата :wink:
VLADO66 - майстор
За този модел котли в инструкцията по спомен пишеше ,че до достигане на зададената температура се отваря изходящата клапа.Това се прави с цел димните газове да не минават през третия ход на котела,да се охлаждат прекалено и да кондензират.Друг е въпроса ,че по време на работа тези газове кондензират-това какво говори?
trichocephalus - напреднал
Пресен пример от снощи - бях забравил клапата за разгаряне отворена, два часа.
Към 12 ми замириса на печен чугун, и като слязох долу бяхме достигнали 100 градуса температура на водата.
Айде затваряй клапи, задушавай огъня, отваряй резервни мощности : :cry:

направо се не търпи.

Преди малко бях пак при него, държи си 70 градуса, но пропушва.
ще се чистим след час-два, видяло се е , но с какво ? :?: Дадоха ми съвет да пробвам с нафталин, запалено топче отзад, за да вдигне локално температурата за да остържа катрана.
Да рискувам ли ?
LazarGanev написа:
Проблемът ще се оправи с трипътен термовентил, не с буфер, а буфер като искаш пак си сложи. Този вентил смесва връщащата в котела вода за да гарантира 60*С на влизащата в котела вода. Тогава няма конденз и нагар :wink:


Да, това на лято ще го направя задължително - абсотно си прав.
Но-това на лято.Сетга трябва да се оправям със сегашно състояние на системата.
VLADO66 написа:
.Друг е въпроса ,че по време на работа тези газове кондензират-това какво говори?
говори, че не съм изпълнил инсталацията и не обслужвам котела правилно :?
VLADO66 - майстор
И аз съм с чугунени радиатори на втория етаж.Инсталацията е стара с тръби голям диаметър и събира 200-250 л. Проблема с конденза го имах когато горих бобовдолски и пернишки въглища,с донбаските не.От както съм на дърва го нямам.В една друга тема имаше предложение смолата да се обгаря.
trichocephalus - напреднал
четох я :)
и преди малко си купих горелка за прасета ще видим "дакон"-ът какво прасе е :supz:
от желзарията си взех и 6 чувала по 25 кг донбаски въглища по 9,50 лв ( да им изсъхнат ръчичките, дето прибират парите на хората тези кожодери)


p.s. аз от съветите в този форум си направих цялото парно :rolleyes:
trichocephalus - напреднал
Резултатът от почистването с пърлачката :

ПРЕДИ :
Изображение
(обърнете внимание на пространството зад третата плоча, където е димоотвода)
Изображение

лошото е, чене може да се види както трябва дъното на котела - точно там ми беше проблемът - от наслояването на катран разстоянието между долния пос на плочата и дъното беше останало около 2 см.

СЛЕД :
Изображение
Резулатът ве повече от задоволителен - в момента дори съм затворил клапата на комина защото гори като полудял.От снощи няма и наслоявания по питите.Не успях да изчистя ризата и пода до метал, както ми се искаше, защото е голяма гадост -катранът се пали, пуши в лицето ми, кашлям като гад, но какво да се прави.Явно със стърженето нищо не съм успявал да почиствам досега, защото в момента разтоянието от долния пос на третата пита до дъното ми е около 10 см :)
lakosste - специалист
trichocephalus написа:
Резултатът от почистването с пърлачката :

ПРЕДИ :
Изображение
(обърнете внимание на пространството зад третата плоча, където е димоотвода)
Изображение

лошото е, чене може да се види както трябва дъното на котела - точно там ми беше проблемът - от наслояването на катран разстоянието между долния пос на плочата и дъното беше останало около 2 см.

СЛЕД :
Изображение
Резулатът ве повече от задоволителен - в момента дори съм затворил клапата на комина защото гори като полудял.От снощи няма и наслоявания по питите.Не успях да изчистя ризата и пода до метал, както ми се искаше, защото е голяма гадост -катранът се пали, пуши в лицето ми, кашлям като гад, но какво да се прави.Явно със стърженето нищо не съм успявал да почиствам досега, защото в момента разтоянието от долния пос на третата пита до дъното ми е около 10 см :)
На колко време го почистваш?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: