• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VLADO66 - майстор
На снимките на янчо има една ламаринка под наклон-тя се изважда и се поставя върху тухлите. В случая по принцип тя така е оразмерена че да запуши това отделение.След като се запали на долно горене огъня минава над нея след това слиза надолу през предпоследната камера и се качва нагоре през последната за да излезе от котела.Не се губи отопляема повърхност,но ако не се запуши втора камера комина започва да дърпа от нея и първа камера/горивната/ остава без тяга и започва да пуши.
Комина е нов изолиран е котела се намира под външно стълбище и въздух влиза през вратата на котелното и прозорче което е отворено постоянно така че мисля че има достатъчно чист въздух .Комина е около 13 метра висок излиза 1.30метра над покрива достатъчно ли е ?В началото като я палих пак пушеше но не чак толкова сега всичко връща в помещението но като погледнеш комина и оттам си излиза дим .
2v6 - майстор
daniG написа:
Комина е нов изолиран е котела се намира под външно стълбище и въздух влиза през вратата на котелното и прозорче което е отворено постоянно така че мисля че има достатъчно чист въздух .Комина е около 13 метра висок излиза 1.30метра над покрива достатъчно ли е ?В началото като я палих пак пушеше но не чак толкова сега всичко връща в помещението но като погледнеш комина и оттам си излиза дим .
Комина изглежда добър. С какво сечение е (размери на светлия отвор)?
Когато котела пуши през прозорчето нещо излиза ли?
Коминни тела са 25 на 25 с отвор 18 см 33 високи.Излиза много дим ако се разпали изобщо като се затвори горната врата докато вратата е отворено гори затворили се гасне и само пуши
sian - специалист
Ако може да направиш малко снимки на котела ще е добре. В кой град е този котел?
yancho_lud - специалист
Изпълних всичко което ме посъветвахте и котела грейна, за 15 мин. направи цялата вода на 80 градуса и то само с едно дърво с диаметър около 45-50 см. цепнато на три. Сега остава и довечера като го напълня с въглища да изкара до сутринта и ще е супер. А между другото на колко градуса е най добре да е нагласена помпата и на колко да се поддържа водата?
Още един път благодаря :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
2v6 - майстор
daniG написа:
Коминни тела са 25 на 25 с отвор 18 см 33 високи.Излиза много дим ако се разпали изобщо като се затвори горната врата докато вратата е отворено гори затворили се гасне и само пуши
А пушека излиза ли през прозорчето навън?
То не е точно прозорче ми едно такова въртящо и да излиза дима оттам!Имаш ли представа какво му е на този котел?Котела се намира в Кричим -пловдивско!
VLADO66 - майстор
Помпaтa ми включвa нa 70 и изключвa кaто пaднe нa 30,инaчe го държa нa 70.Шъ чeрпиш eднa интeрнeт бирa :partyman:
lakosste - специалист
Този котел на Янчо е точно като Бош или Дакон или Юнкерс (едни и същи котли с различни имена)
Та значи за да се горят дърва се запушва камерата със шамотните тухли,така ли?И бункера който се ползва за въглища се пълни с дърва или се слагат по малко дърва докато изгорят?И от къде се палят?Моя като го напълня с въглища в първата камера го паля отдолу и огъня минава през втората ,където са отворите за третичен въздух,като въглищата в бункера не се запалват едновременно а си слизат по малко на долу.
За да не пушат този модел котли(триходовите)ги почиствайте редовно и няма да имате проблем.(при постоянно горене на 2 седмици)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: