• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
trichocephalus - напреднал
lakosste написа:
trichocephalus написа:
На колко време го почистваш?

Първата снимка с проблемите беше направена след 7 дневно горене на кафеи въглища след почистване.

НО - отново казвам, явно досега, две години насам не съм успявал въобще да го почистя както трябва, тъй като аз не помня да съм имал такова разстояние между пода и третата пита - досега само го стържех по стените с ръжена и телена четка на места.

Сега, с пърлачката успях най-сетне.
В неделя ще го изгася и отново ще го опърля и изстържа - целта ми е да се покаже метала навсякъде :)
VLADO66 - майстор
А кaк e с донбaскитe?Систeмaтa бaлaнсирa ли сe?
trichocephalus - напреднал
VLADO66 написа:
А кaк e с донбaскитe?Систeмaтa бaлaнсирa ли сe?
в момента съм с донбаски, промити - мога да ти кажа, че е супер - вдига 80 градуса за минути, дори се наложи да затворя клапата на комина за да намаля горенето.

Системата се блансира единствено чрез
1.)синджира на вратичката ( нагалсен е да затваря притока на въздух на 75) градуса
2.)термореле на изходящата тръба, което съм нагалсил на 65 градуса ( тоест - тогава включва помпата)

Тоест - държа водата в ризата да не пада под 65 и да не се вдига над 80 градуса.

Знам, трябва ми буферен съд - заради това и почнах да пиша именно в тази тема, ама пусто да остане, като реших да спестя малко пари когато правих инсталацията :(
LazarGanev - "Велик майстор"
Ще се самоцитирам:
LazarGanev написа:
Проблемът ще се оправи с трипътен термовентил, не с буфер, а буфер като искаш пак си сложи. Този вентил смесва връщащата в котела вода за да гарантира 60*С на влизащата в котела вода. Тогава няма конденз и нагар :wink:
trichocephalus - напреднал
LazarGanev написа:
Ще се самоцитирам:
LazarGanev написа:
Проблемът ще се оправи с трипътен термовентил, не с буфер, а буфер като искаш пак си сложи. Този вентил смесва връщащата в котела вода за да гарантира 60*С на влизащата в котела вода. Тогава няма конденз и нагар :wink:


мхм :prayer: чета ти постовете с интерес - на теб и на filmatoplo

Ще си сложа, но най-рано напролет, като загася окончателно котела.
Искаш ли да се прехвърлим в темата "С какво се опоплявате" http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?f=10&t=227 и там да постна цялата си инсталация -как съм я правил и ако има какво да се подобри ( освен трипътника) да ми дадете съвет ?

p.s. ще трябва да прехвърля всичко от блога си
sian - специалист
Според вас дали не е възможно да се направи една ревизия отстрани м/у третата пита и дъното и от там да се чисти нагара който пада долу. Вместо да се избутва в кръглата ревизия. Отстрани и отзад водна риза ли е.
LazarGanev - "Велик майстор"
Значи проблем има при малките мощности, при 27кВт и 32кВт всичко е широко и удобно :wink:
trichocephalus - напреднал
sian написа:
Според вас дали не е възможно да се направи една ревизия отстрани м/у третата пита и дъното и от там да се чисти нагара който пада долу. Вместо да се избутва в кръглата ревизия. Отстрани и отзад водна риза ли е.

не, няма начин - питата е обградена отвсякъде от водната риза ( тя и самата пита си е част от ризата) .
НО -с пърлачката стана идеално :)
Да, няма как да се завре главата на пърлачката отзад, но пък в средната може и с насочване на пламъка долу, по пода успях да обгоря катранените наслоявания и отзад :) след това с ръжена само избутвах остатъците в ревизионния отвор :)
sian - специалист
LazarGanev написа:
Значи проблем има при малките мощности, при 27кВт и 32кВт всичко е широко и удобно :wink:
Значи ли че ако ми е достатъчно 24кВт, да взема 27кВт? Все си мисля че може да се направи ревизия долу. Какъв е по-големият проблем малките? Разстоянието м/у 2 и 3 пита или достъпът до дъното и ревизията.
VLADO66 - майстор
Когaто котeлa e прaвилно орaзмeрeн и рaботи с кaчeствeно гориво коeто води до липсa нa кондeнз,нямa проблeм.Имaм Дaкон 24 от 1995г.- тогaвa никой нe бeшe чувaл зa тaзи фирмa-до сeгa никaкъв проблeм освeн смянa нa тягов тeрмостaт.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: