• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
filmatoplo написа:
:) Той няма радиаторна помпа ,само с Ладомата не може да се получи добра циркулация през радиаторите , не била нужна :lol: .това не го казва Калин , е и той се подлъга тогава.
Именно, нямам друга помпа по системата, освен Ладомата. Обаче....скоро ще имам цели две помпи, и да видим тогава :)
Благодаря ви, Филма и Антон :)
filmatoplo - майстор
:) Дай боже и буфер , не ме послушахте за по 200 лв ги продаде човека , 2 по 500 литра бяха-супер качество като нови . :wink:
kalin72 - майстор
lakosste написа:
Този котел на Янчо е точно като Бош или Дакон или Юнкерс (едни и същи котли с различни имена)
Та значи за да се горят дърва се запушва камерата със шамотните тухли,така ли?И бункера който се ползва за въглища се пълни с дърва или се слагат по малко дърва докато изгорят?И от къде се палят?Моя като го напълня с въглища в първата камера го паля отдолу и огъня минава през втората ,където са отворите за третичен въздух,като въглищата в бункера не се запалват едновременно а си слизат по малко на долу.
За да не пушат този модел котли(триходовите)ги почиствайте редовно и няма да имате проблем.(при постоянно горене на 2 седмици)

Ето и официалния отговор от Бош Термотехника:

Тази т.н отражателна плоча служи за разделяне на камерата за зареждане от камерата за горене.Не сте намерили нищо за нея поради факта, че тя не е предвидена да се премахва, по какъвто и да е повод. Не знам, кой Ви е посъветвал подобно нещо, но предполагам, че не е бил от специализирана фирма, още по-малко от ХХХ, който Ви обслужват котела. Не знам, какви са били мотивите на човека, който Ви е посъветвал.
VLADO66 - майстор
Котела работи с махната ламарина/поставена върху 2-ра камера/ от 5год. -от тогава горя дърва на долно горене. Пробвал съм най-различни варианти като този ми е най удобен и ефективен.
LazarGanev - "Велик майстор"
VLADO66, какъв ти е котела?
lakosste - специалист
Аз съм стигнал до извода че само със сухи дърва може да се получи хубаво горене.Влажните дърва пушат и не горят и направо са мъка за котела.Дървото като се сложи върху жарта трябва да вземе да пука а не да съска.(това е за котлите на дакон бош или там както се наричат още)
kalin72 - майстор
Моите дърва са мокри, 35% влага, и горят относително добре, не пушат много, но аз ги смесвам с екобрикети, и се получава добро горене :) Ама за 2 месеца 8 кубика отидоха, та ще поръчвам нови 10 букови...и буфер, буфер :))
Но за тази ламарина съм в чуденка, защо са я направили да се маха, щом не е нужно това??
VLADO66 - майстор
И aз сe чудeх при всичкитe гимнaстики-aбe тия що нe сa я зaвaрили тaя лaмaринa,a сa я сложили в жлeбовe и тaкa- къдe щe пaснe,aми отгорe нa 2-рa кaмeрa.Ефeктивносттa я рaзбирaм тaкa-при рaботнa тeмпeрaтурa нa котeлa 70 гр. си зaдържaм спокойно ръкaтa нa кюнeцa нa 1.5 м от котeлa.
lakosste - специалист
Един мой комшия със същия котел миналата година ми беше казал че по същия начин го ползвал,със запушена 2-ра камера.(междодругото в радиус от 100 метра сме петима комшии с такива котли:))
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Как да запазя водата в котела топла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: