• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vaniosl - специалист
Здравейте на всички.Имам огромен проблем с отоплението на една малка къща.Състои се от три стаи,баня и тоалетна и коридор.Проблемът вече става много сериозен,защото март месец чакаме и бебе,а проблема с отоплението си стои нерешим.Тези три стаи зимно време не мога да ги стопля освен ако не пусна поне два уреда.И то се стоплят докато блъскат яко уредите.Спра ли ги след 10мин. все едно не е пускано нищо.Имам огромни топло загуби.Едната стая която е 16кв. 4x4x2.70 я топля с климатик не е кой знае какво мидея инвертор 12-ка,но още ноември месец при зададени 22 градуса прави 20,ако му задам 24 вдига до 21.За средата на декември януари февруари не ми се говори зададени 22 прави 14-15-16 това е.Ако пусна и духалка температурата ще я докарам до 24,но в момента в който я спра след 10 15мин. никакъв ефект,а и тя блъска постоянно без почивка.В другата стая която също е 4х4х2,70 и кухничката която е 1,80х4х2,70 има монтирани два конвектора адакс в голямата стая 2кв. в малката 1кв.като вратата стои постоянно отворена и по топло от 18-19 градуса не става,а конвекторите цял ден не се спират.Даже и те не могат да влязат в режим на пестене на енергия,защото просто не достигат зададените 20-21 градуса.Сметките ни за ток не искам да ви казвам какви са а реално не можем да стоплим както хората.За догодина направо не ми се мисли с бебето....Тук виждам,че разбирате много от тези неща много ви моля за помощ,защото така не става....

Ще ви опиша и максимално стаите за да може да ми помогнете,ако можете.В стаите е правен вътрешен ремонт.Стените са с две ръце лепило Баумит Putzspahtel мрежа и шлайфана мазилка.Вътрешна изолация не е поставяна.Пода имаше старо дюшеме върху него сложихме подложка и наредихме ламинат.В едната стая е с дебелина 7мм.в другата 8мм.Дюшемето го оставихме уж да е като изолатор и да държи по топъл пода.Огромния проблем май идва от това,че като къщичката е малка почти всички стени са външни.Друг голям проблем е че две от стените даже не са измазани стоят си по тухли.Покрива е бетонна плоча а над нея има наредени тухли за да се направи наклона на покрива.Дограмата е алуминиева уж с прекъснат термо мост и единичен стъкло пакет.Вратите са алуминиеви,като входната врата е с прекъснат термомост,а останалите вътрешните са обикновени.Посъветвайте ме моля ви какво да правя,че само ток плащаме,а реално няма ефект.Лошото е че отоплението тук може да е само на ток.Благодаря на всички предварително.
kalin72 - майстор
Външна изолация? Духа ли от дограмите, вратата?
vaniosl - специалист
Не от дограмата няма проблем не духа.Външната врата е направена малко тъпо,че е без праг,така,че има малко разстояние от пода,но тя е в коридора,който не се отоплява.Иначе нямам никъде външна изолация.Дали ще реши проблема,защото обмислям до няколко дни да сложа на по-голямата част от къщата.
chapara - майстор
Най-вече топлото бяга през тавана, после стени и накрая под. :wink:
kalin72 - майстор
Ами то няма никакво значение дали коридора се отоплява или не...сега времето не е подходящо за правене на външна изолация, освен ако не е с вентилируема фасада. Докато не оправиш пролуките в къщата си, откъдето топлото да излиза, няма смисъл да правиш нищо по отоплението.
vaniosl - специалист
Ами на стените ще слагам 5см eps на dekotherm.Според вас дали ще има някакъв ефект или нищо няма да се промени.Ефекта ще бъде ли задоволителен или по скоро ще се заблуждавам само?
kalin72 - майстор
По-скоро няма да направиш нищо. 5 см дебелина е нищо, освен ако не живееш в Петрич, Сандански или Резово :))
А и това е мокър процес, сега вече е студено, и няма да стане както трябва. Ако можеш, сложи вата на таванската плоча, 10 см каменна вата върши работа, като начало. Ако можеш, направи вътрешна изолация на всякъде в къщата, гипсокартон и под него вата, това на конструкция. Ако ли не, догодина напролет постави качествено външна изолация, но поне 8 см. Също така смени входната врата, или поне постави гумени уплътнения, да не духа.
Стиви - специалист
Какво имаш предвид под единичен стъклопакет? С колко на брой стъкла е?
vaniosl - специалист
Две стъкла.Значи двоен стъклопакет явно не съм се изразил правилно за което се извинявам.

А какви са тия гуми,които мога да поставя под вратата?Може ли да ми покажете?
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за отоплението на малка къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: