• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
casio - специалист
Здравейте имам парно и въпросната камина, спорим с един приятел относно това че аз твърдя че няма проблем да и се слагат въглища и да гори с въглища вместо с дърва, той ми казва че това не е котле и въглищата щели да нагряват прекалено много стените на камината.Кажете според вас възможно ли е да и слагам въглища, дори чат пат-че с дървата в тия студове нещо вече не е оферта и точно какви въглища да търся евентуално.Ако има значение комина е с малък диаметър но мисля че ако се чисти в зимния сезон 1 път няма да има проблем, а и освен това мисля че мокрите дърва задръстват повече комина отколкото въглищата.Ето като тази е камината:
http://www.prity-bg.com/products/produc ... oductid=22
naskov - майстор
Ръгай смело въглища, донбаски най-добре. Нищо и няма на камината, 10г ще кара. Няма да си първия, който го прави. :wink:
Transporterr - специалист
ами има го това с амортизацията. неприятното е, че огнището на камина не най удобното за по дълго зареждане с въглища
професионал - специалист
По принцип в камини,котлета и тн. мокри или сурови дърва не бива да се слагат - освен,че не гори качествено и задръства димоходите,никога няма да можеш да достигнеш проектната мощност.
lordmails - специалист
Mятай смело донбаса . Единственият недостатък , е че изгаря решетката по не при мен на две години я сменям с нова и пера яко на въглища.
clio_1 - напреднал
casio написа:
Здравейте имам парно и въпросната камина, спорим с един приятел относно това че аз твърдя че няма проблем да и се слагат въглища и да гори с въглища вместо с дърва, той ми казва че това не е котле и въглищата щели да нагряват прекалено много стените на камината.Кажете според вас възможно ли е да и слагам въглища, дори чат пат-че с дървата в тия студове нещо вече не е оферта и точно какви въглища да търся евентуално.Ако има значение комина е с малък диаметър но мисля че ако се чисти в зимния сезон 1 път няма да има проблем, а и освен това мисля че мокрите дърва задръстват повече комина отколкото въглищата.Ето като тази е камината:
http://www.prity-bg.com/products/produc ... oductid=22
Миналата зима реших да пробвам с донбаски въглища резултата беше изгоряла решетка, чистене на кюнци през ден, и стените на камерата се изкривиха а и смених стъклото щото се счупи.
Моята е горе долу такава само ,че е с фурна отгоре 16кв/5кв
casio - специалист
Мерси за съветите, до колкото разбирам не е особено подходяща за въглища, аз мисля смао вечер по една лопата и през деня най много още по една, но щом се криви чак и ризата значи са много паянтови тия камини :? , но иначе харча на дърва пък е сериозен.........сложна дилема май.
ArturDent - Почти Безобиден
casio написа:
.. но щом се криви чак и ризата значи са много паянтови тия камини...
Е те хората са ти написали че НЕ МОЖЕ да се слагат въглища...
Ами що не си купи такава в която може.

Все едно да си купиш дизелов автомобил, и да му слагаш бензин че да "върви" повече.
casio - специалист
Просто не съобразих тогава аи май трябваше да е котле което не ме кефи.Явно ще си остана с дръвцата.
Transporterr - специалист
нищо няма да ти се криви ако не прекаляваш, слагй на две три зареждания с дърва по една лопатка въглища. само че ще смърди - считай се за предупреден :cool:
  • 1
  • 2

Тема "Камина с водна риза 17 киловата Прити" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: