• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Чудя се :? ако майстор ти бе направил инсталацията в този вид , дали щеше да му платиш :) .
v_tan - специалист
хаха. не. Бях сигурен че това ще е основния коментар. Въпросът е обаче, че трябваше да я направя за 1 ден, да подкарам котела и да поработи.. че вече ме дразнеше да стои така. Иначе смятам да сменя тия меки тръби, вероятно с мед, както и да монтирам за стената кабелите и кутиите, както и UPS-а. Важното за мен за моментае, че тази схема работи. Има още доста по котелното, предстои да купя и монтирам и соларния пакет, тогава вероятно ще преработя и останалите неща. То ще е и по-топло, та няма да ползвам котела.
Вероятно ще претапицирам и бойлера, че кожухът му е скъсан на 2-3 места.
filmatoplo - майстор
:) Щом си бързал -приема се .Подовото работи ли .
v_tan - специалист
работи чудесно. Видях някъде беше писал че единственото добре работещо подово е това, което си монтирал лично, ама...
То си работеше и с притито, но не можех да пусна всички зони, тъй като нямаше мощност. Сега, понеже направих стаята и на "нинджата", се наложи набързо да вържа и котела. Доволен съм от колектора на Giacomini.
v_tan - специалист
Както написах вече в темата за горелката Грейко - сдобих се и аз с една такава. За да не спамя там, ще преместя тук наблюденията си.
Днес е 6 ден на употреба, първите два само за бойлера (300л. сънсистем захранен на горната серпентина, т° 57-60°С).
Запалих горелката в 16:00 при 38° на котела и 33° на бойлера. Подовото беше на 19-20°.
Преди малко я огасих 20:30 при постигнати следните параметри:
Т на бойлера: 57°
Т на пода 24-25°
Т на въздуха в къщата 21°, при старт 18.8
Разход 10 - 10,5 кг. (средно по около 2 кг. на час)
Подовото е пуснато навсякъде, площ 150кв.м., тръбна разводка около 500-600м.
kuuuuuul - майстор
Ето едно супер управление на Нитера до 100лв,не ти трябва нищо по скъпо,помпената група също е безмислена за малка инсталация,с три колектора за 600лв 5.4м2 ще захраниш бойлера,но с един от 620лв няма да можеш и отиваш на още 620лв,най лесно е с гофрирана неръждавейка вместо медни тръби.
viewtopic.php?f=10&t=47886&start=40
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Отопление на нова дървена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: