• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
На снимката ми се струва че виждам някой парчета около 5 санта,да няма после тема "Къде да ремонтирам шнека.." :)
chungata - специалист
Здравейте,

От скоро и аз съм на камина на пелети Burnit comfort 15 kw (активно ползване откакто застудя :supz: ). Да уточня от Плевен съм.
В момента горя "широколистни" (така ми уточни човека от склада от който ги купих), предполагам, че са букови или дъбови. Купувам ги на 350 лв. за тон. Впечатленията са следните след финни настройки - разход около чувал и половина. Поддържа водата м/у 57 и 63 гр. Не знам дали е проблем, но за 24 ч, се пълни цялата паничка и около нея с пепел и стъклото на камината става черно. Като разход мисля, че това за сега е ок но като застудее повече....
Въпросът ми е към хора от Плевен или поне запознати от къде наоколо мога да си купя нещо читаво и изпитано?
И друг въпрос който ме терзае е кое е по добре да се гори - иглолистни, широколистни или смесени ?
За иглолистните ми казаха, че образуват повече шлака и засмоляват камината и комина, и се налагало основно чистене на камина и комин дори и посред зима.
Моля за вашите съвети и препоръки! [-o<
chungata - специалист
Колеги моля ВИ за мнения поне по този въпрос:
"И друг въпрос който ме терзае е кое е по добре да се гори - иглолистни, широколистни или смесени ?
За иглолистните ми казаха, че образуват повече шлака и засмоляват камината и комина, и се налагало основно чистене на камина и комин дори и посред зима. "
Svezar - специалист
Ами замислете се кое дърво пуска смола и ще разберете какво става от 100 иглолистни пелети :wink: Няма много пепел на дъното,но има нагар по стените ! А скоро разбрах за производител от несебърско който слагал парафини от Нефтохима за да вдигне калоричността :evil:
batcho - помощник
Това за иглолистните пелети са абсолютни глупости!!!!!
Най добрите пелети са иглолистните пелети,а след тях всички други.
filmatoplo - майстор
За Бургас сега разбрах че имало добри пелети , фирма -Брод или Брот , намира се преди Сомат по крайезерната улица след товарна гара и фуражния завод .340-350 лв били май от иглолистен материал :? :) .Едно камионче Ман с падащ борд ги разнася .Казах на един клиент да купи 20 чувала да ги тестваме .
Svezar - специалист
filmatoplo написа:
За Бургас сега разбрах че имало добри пелети , фирма -Брод или Брот
Добри,добри колко да са добри-пълна скръб :) Трошливи и слабокалорични и като бонус правят доволно шлака-няма да повторя [-X
filmatoplo - майстор
Колега отдавна беше ми казал един познат, но търговците бързо развалят качеството, както и в Миролюбово, тази зима и аз съм на пелети и ям попарата. Отбягвам вече да препоръчвам, че после ми се сърдят. Никаде не стават.
Svezar - специалист
Не думай ! Тъкмо утре ще водя комшията да взимаме 1т от Миролюбово за него и 500кг за мен а ти ми говориш за развалено качество :shock: От кога са данните за лоши пелети понеже с човека се чухме преди Нова Година и като го питах да няма промяна в качеството ако реша да взема пак ми каза че бил сменил доставчика на суровина понеже предишната не била добра. Та си мисля да не би твойте хора да са уцелили кофти партидата а сега вече да са като първите понеже те си бяха екстра !
filmatoplo - майстор
Последния път когато пратих човек да си купи от там -имаше Царевица вътре като фураж, самите пелети бяха криви и нацъвкани.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: