• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nnikbg - специалист
LazarGanev написа:
Аз съм един от първите :wink: . Нискокалорични, как го постигат - не знам :) . Дано да са ги оправили, аз след Нова година не съм взимал, все не стигаха до мен и затова минах на слънчоглед. Пък сега как така имат в излишък, че пускат обяви в продавалника - пак не знам. Дали който пробва не повтаря :? :cool:
Преди 2 дена ходих до фабриката.
Имат огромни количества дървени трупи, камари с изрезки и кори, видях и камари стърготини. Точно суровини от които трябва да се правят евтини пелети.
filip_n - специалист
Колеги някой да е пробвал тези ? http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 1%82%D0%B8 мисля си да не е измама някаква ?
Christo - майстор
На картинката пелетите изглеждат добре. Ако са наблизо, виж ги на място. Да не би картинката да е копи-пейст от интернет!
n.ganev - майстор
filip_n написа:
Колеги някой да е пробвал тези ? http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 1%82%D0%B8 мисля си да не е измама някаква ?
Направо си е :проба: . Ама тоя не се спира бе Баси. Беше пуснал тази обява в ОеЛхикса и се наложи да го проверя чрез едни приятелчета от София и ми докладваха, че се наложило да го повозят малко в багажник :lol: ама явно му е било малко :-D . Снимките бяха същите. Ако има мераклии от София да го пробват и да го Досъветват, че то има и бавноразвиващи се ученици ама едно време за такива имаше " ракетни " училища.
Christo , пробвал ли си тези на Рико стил? В Троян имам едно Фероли дето ми казаха, че с тях цяла зима не е имало шлака, а на 10 - 12 юни съм в Троян и се чудя :? ...
filip_n - специалист
Те на "картинките" много рядко някой пуска реалните снимки.... или пускат най белите намерени в интернет или ако произвеждат няколко вида пускат най добрите а цената за най скапаните.... затова и питам че да не се разхождам излишно да си тровя нервите :) 10х ganev
chungata - специалист
n.ganev написа:
filip_n написа:
Колеги някой да е пробвал тези ? http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B ... 1%82%D0%B8 мисля си да не е измама някаква ?
Направо си е :проба: . Ама тоя не се спира бе Баси. Беше пуснал тази обява в ОеЛхикса и се наложи да го проверя чрез едни приятелчета от София и ми докладваха, че се наложило да го повозят малко в багажник :lol: ама явно му е било малко :-D . Снимките бяха същите. Ако има мераклии от София да го пробват и да го Досъветват, че то има и бавноразвиващи се ученици ама едно време за такива имаше " ракетни " училища.
Christo , пробвал ли си тези на Рико стил? В Троян имам едно Фероли дето ми казаха, че с тях цяла зима не е имало шлака, а на 10 - 12 юни съм в Троян и се чудя :? ...
Аз карам цяла зима каминката с тези на рико и определено не съм имал грам шлака. Сравнени с други които пробвах по 4-5 чувала(Пелетиссимо, иглолистни от някакъв производител в трявна и букови от друг в троян) тези на рико са по-калорични и по-малко пепел правят.
Christo - майстор
Christo , пробвал ли си тези на Рико стил?
Горя само такива от три години. Да не излезе че им правя реклама, но съм проверил на място. Правят ги само от букови изрезки и талаш от мебелно производство. Мисля, че слагат и малко чам за лепило. Вътре няма грам кори и боклуци, защото те си получават детайлите от някъде разбичени на грубо. Обади се, като дойдеш.
n.ganev - майстор
Ще се обадя. За сега планувам на 10ти сутринта да тръгна и преди обед да съм в Троян.
mimitoni - специалист
Здравеите. Някои чувал ли е за пелети на които половината от съдържанието е смляна царевица. Някои има ли мнение :?
filmatoplo - майстор
Веднъж един призводител на пелети се излигави и смеси стар царевичен фураж заедно с дървестния материал - :x колко псувах , пелетите не се палеха , след това като се гори царевицата тя се купчи на буци в горивната камера и трябва да се чисти , горелката губи пламъка , пуши повече и тем подобни .
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: