• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
niki_nadj - специалист
sensi написа:
Като подхванахте горенето на разни фуражи :-D , някой горил ли е пелети от слънчоглед. Предлагат ми такива, ама не съм ползвал никога, а са и 8 мм, незнам дали стават за горелките на ерато.

Имам Дакон Ера с GP20/25+.Взех за проба 10-15 чувала слънчогледови пелети на изключително добра цена за проба и... Щастието беше кратко. За около 1-2 часа горелката се задръсти.Прогвах и мешено 50/50 с дървени .... резултат по-добър но незадоволителен.С две думи аз повече не рискувам с такива.Правят и много нагар по водната риза на котела ,който още не мога да го изчистя за 2 дни горене с тях.Сега ги раздавам на познати за печки на дърва и камини.За там са ... :shock: червят кюнците.
savo_ - помощник
Ако някой знае, къде в Пловдив мога да намеря пелети да свирка, че положението е сериозно :sad: .Почерпката е от мен :drinkers:.
gosho86 - напреднал
sensi написа:
Като подхванахте горенето на разни фуражи :-D , някой горил ли е пелети от слънчоглед. Предлагат ми такива, ама не съм ползвал никога, а са и 8 мм, незнам дали стават за горелките на ерато.

Преди седмица си уредих добри пелети от едно село до София, преди това 2 дни бях на зор и горих слънчогледови - 8мм, взех ги от Х.Димитър и не стават, през половин час ми задръстваха горелката и много пушеха! С GP32 съм на ерато. ю

Ако някой е закъсал за пелти може да му кажа къде има, но все още са на висока цена. За лятото ще се комбинирам за поръчка на ТИР, ако някой иска може да се организираме!
bobin - помощник
gosho86 написа:
sensi написа:
Като подхванахте горенето на разни фуражи :-D , някой горил ли е пелети от слънчоглед. Предлагат ми такива, ама не съм ползвал никога, а са и 8 мм, незнам дали стават за горелките на ерато.

Преди седмица си уредих добри пелети от едно село до София, преди това 2 дни бях на зор и горих слънчогледови - 8мм, взех ги от Х.Димитър и не стават, през половин час ми задръстваха горелката и много пушеха! С GP32 съм на ерато. ю

Ако някой е закъсал за пелти може да му кажа къде има, но все още са на висока цена. За лятото ще се комбинирам за поръчка на ТИР, ако някой иска може да се организираме!


Кажи откъде ги взе и на каква цена, че по складовете има само на 8-8.50 за 15 кг.
valqk - специалист
По толкова са, ако има въобще.
Аз вчера успях да взема 300кг от лозен на тази цена.
Щели уж да карат скоро... украински някакви. Тъмни са, но миришат на дърво (докато ги карах)... надявам се да стават.
Ако някой знае по-евтино да казва :)
bobin - помощник
Украинските ги пробвах вече, наистина потъмни са но горят добре и има малко пепел. :supz: . Сега съм взел някакви италиански от бук били, ама не съм ги пускал в горелката още,имам още от украинските.
valqk - специалист
Супер! Значи, ако мога да взема още малко...
Между другото Разлог почнали пак да произвеждат - пак там имаше и разложки на по 8 и нещо чувала :axe:
Май по-добре украинските. :)
gizdo - специалист
Къде има украински и на каква цена са за тон?
bobin - помощник
gizdo пробвай на този тлф 0878460148 или на лозенските складове 0893 34 21 91 срещу Капитолия
sensi - специалист
gizdo, докато питаш за транспорта, ето хората вкараха от Украйна пелети :-D . А ние ще люпим семки и кукуруз.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: