• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filip_n - специалист
Здравейте :) ,
Някой ползвал ли е тези пелети?
Изображение

В магазина ми казаха че уж бил стария производител от който съм взимал миналата година ама все пак да питам какво може да се очаква?
filmatoplo - майстор
:) Тествай 1 чувал де , само на приказките на хората ли ще вярваш :wink: .
filip_n - специалист
Шибаното е че са е толкова топло че комина хич няма тяга :D голяма смрад настава в котелното докато "дръпне" иначе се палят ок още миналата седмица тествах пробен чувал
filmatoplo - майстор
За комина ясно -сега в топлото няма тяга , с 2 вестника се подгрява лесно .Наблюдавай дали палят и горят добре , има ли трошляк в чувалите ,дали правят силициева щлака , налеп по котела , виж пепелта много ли е , светла тъмна -то си личат добрите от лошите пелети .Ако щете вярвайте -почти всички пелети които съм копувал са със стикер -А1 че и + , но са различни и някой от тях не стават за нищо , но щом са А1 са 380 лв :wink: .Дано имаш успех .
filip_n - специалист
Абе прежалих се от дима докато разгори да загрее комина и вчера оставих да поработи горелката (колкото да сгрее бойлера) , май май са добре :) Палят бързо, и като да не оставят пепеляк ама това ще го кажа като изгоря 10 чувала чак щото поне преди оставяха на 10 чувала около половин чувал пепел а сега почти нямаше тест за 40 мин работа. Иначе за трошляка тъй като ми се наложи на ръка да ги прехвърля всичките не видях.
А за цената 350лв. тон за иглолистни преебах ли се или е ОК ?
brat4eda_81 - специалист
аз мога да кажа за цени в нашия регион,всмисъл до 50 км от казанлък,значи село Горно Сахране-където ги водят уж най-добри,320лв на тон, село Дунавци-при мен горят без проблем ,ама мисля че имат доста кора 340лв на тон, други маки производители из казанлък 340лв на тон, Стара Загора дървесни между 320 и 360 лв на тон, има и едно село правят сламени 180-185 лв на тон, Габрово дървесни от 350 до 400 лв на тон има и фабрика за олио тя прави слънчогледови цената не помня точно ама нещо беше около 200 лв, Твърдица днес звънях една жена ми дигна уж на промоция 280 лв на тон после ми вика 300 аз и казах за 30-40 чувалчета за проба и тя ми каза цена 5,5 лв на чувалче което си е към 366лв,абе правят каквото си искат,иначе изпратих запитвене и до едно село Велико Търновско забравих как се казва там ми отговориха така(дървесни 300лв,от орехова черупка 300лв,от слънчоглед 240лв),но там господин Н.Ганев може да е по запознат да сподели !Надявам се съм бил полезен с инфото,но е време да се купува все от някъде!!! Успех
filmatoplo - майстор
Ако дървестни пелети кацнат в къщи за 360 лв тон това ще е чудо , защото още сега по Бургаско цените се въртят по 340-350 лв франко фабриката , като се прибави транспорт и разтоварване -ето ти 360-380 лв честито :wink: така че цена 340 лв на този етап е почти безболезнена :? :) .
n.ganev - майстор
brat4eda_81 написа:
аз мога да кажа за цени в нашия регион,всмисъл до 50 км от казанлък,значи село Горно Сахране-където ги водят уж най-добри,320лв на тон, село Дунавци-при мен горят без проблем ,ама мисля че имат доста кора 340лв на тон, други маки производители из казанлък 340лв на тон, Стара Загора дървесни между 320 и 360 лв на тон, има и едно село правят сламени 180-185 лв на тон, Габрово дървесни от 350 до 400 лв на тон има и фабрика за олио тя прави слънчогледови цената не помня точно ама нещо беше около 200 лв, Твърдица днес звънях една жена ми дигна уж на промоция 280 лв на тон после ми вика 300 аз и казах за 30-40 чувалчета за проба и тя ми каза цена 5,5 лв на чувалче което си е към 366лв,абе правят каквото си искат,иначе изпратих запитвене и до едно село Велико Търновско забравих как се казва там ми отговориха така(дървесни 300лв,от орехова черупка 300лв,от слънчоглед 240лв),но там господин Н.Ганев може да е по запознат да сподели !Надявам се съм бил полезен с инфото,но е време да се купува все от някъде!!! Успех
Брат'чед, имам наблюдения върху почти всички Калпазани с главно "К" в региона и знам как още през октомври качеството е оМазано, а цената отива на .айната Му. По та зи причина предприех други мерки.
brat4eda_81 - специалист
добре де сподели къде в търновския и габровски регион е най-добре за пазаруване?
filmatoplo - майстор
За Бургас и региона -очертават се базата до село Маринка и в гр Айтос .
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: