• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ibogdanov - специалист
http://foresttrade.bg/bg/products/briquettes/

пробвайте тези - аз не успях да се доредя, въпреки че живея в същото село където е и фабриката. Съседа ми бачка там и каза че са много добри. Имало записване и списъци !!!! егати...
Didoopro - помощник
Има ли някой от Враца и може ли да ми каже къде се продават пелети.
sensi - специалист
Заредиха вече навсякъде с пелети, остава да чакаме да падне цената. Ако някой намери пелети по 6 лв чувал, да казва.
valqk - специалист
sensi написа:
Заредиха вече навсякъде с пелети, остава да чакаме да падне цената. Ако някой намери пелети по 6 лв чувал, да казва.
Днес бях в Ерато в Младост и се оплакваха и те колко скъпи били (на пелетна камина са) :lol:
Аз им обясних как купувах на 550 миналия месец, те се умълчаха.
Колко са в момента, че аз горя скъпи?
sensi - специалист
На разклона за с. Лозен има сръбски по 7 лв и румънски по 8 лв.
filmatoplo - майстор
Дано поевтинеят лятото :? на около 300 лв за тон .
bobin - помощник
То сагата с пелетите за този сезон е към своя край вече. Навсякъде има пелети. На околовръстното след Шела на Бояна вече има по 6.40 торба от фабриката в Скравена.
Хайде да споделим своите впечатления от качеството на пелетите. Аз специално тази година горих доста видове:
1. Български от Technowood - горят добре, но отделят много пепел, вътре в чувалите имаше много прах от начупени пелети. :cry:
2. Български от Скравена /букови/ - много светли на цвят, здрави с много малко прах от начупени пелети, но имаше много дълги / до 8 см. / и запушват тръбата на горелката, семейните вечери се прекарваха в чупене на пелети [-X .
3. Румънските - за тях няма какво да кажа или добро или нищо. :supz:
4. Украински - малко тъмни но пък са супер. :supz:
5. Италиански ??? - докарани от Италия букови, плътни и здрави чукат като камъчета доста добри.
6. Български от Скравена - вече по тъмни и по-къси / сменили са матрицата / обаче е увеличен праха в чувала от начупени пелети и пепелта от горенето.
Това съм пробвал и това съм видял. Извода за мен е от вносното по-добро НЕМА.
valqk - специалист
Аз в момента горя от светлите-дълги-букови на Скравена (Ботевградските). Повечето чували са ОК, но има и с доста пепел някои от тях и веднъж ми задръстиха горелката и имаше много шлака. Има доста дълги, но не са чак толкова много като количество.
Има доста пепел в котела. Из целия котел и в кюнците... предполагам просто са с доста съдържание на прах.
Стават долу-горе, но аз ги взех на 480лв/тона #-o и за тази цена не съм доволен :)

Имам 500 кила украински. Изгорих един чувал от тях, но даже и не разбрах кога е минал. Или са по-добри или същите. Като заредя само от тях в бункера ще споделя.

Имам 250 от слънчоглед - предполагам ще е трагедия. Ще пробвам само такива и ако е зле ще ги смесвам...

От другите не съм горил. Ако привърша тези ще ходя да вземам, както казвате всички - вече има много.
Като паднат на 4лв и надолу ще се запасявам :)
sensi - специалист
valqk написа:
Аз в момента горя от светлите-дълги-букови на Скравена (Ботевградските).
За тези пелети ми казаха , че имало разминаване в килограмите, били по 14 кг. Ще ти представлявали проблем да мернеш едно чувалче.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: