Най - вълнуващия въпрос зимно време.
glorious - специалист
Здравейте, живея в сграда,ново строителство, отоплявам се с печка на пелети, като в хола ми комина е широк,двоен, единия за мен, другия за друг апартамент.Миналата зима си ползвах моя и беше супер, тази година съседа,започна да пали печка на дърва.Уж няма лошо, обаче целия комин от към неговата част мирише на сажди, като си допреш носа до шпакловка - мирише.За един ден се умирисва целия ми хол, а е голям.Няма дим, имах тук там пукнатини,миниатюрни по шпакловката,минах ги няколко пъти с интериорна боя, вече дори не се виждат къде са.Обаче явно не е от пукнатините,а минава през шпакловката.Какви варианти имам за спасение? Комина поне като го гледах на покрива е направен от тухли,червени, явно специално за комин,голяма тухла посредата разделена, с цел нали комина да е за два апартамента.Ами това е ситуацията, ако има нужда от снимки мога да пробвам да снимам, помагайте !
glorious - специалист
Ай сектир, никой ли няма мнение?

Може ли причината за мириса е да не се горят само дърва? Мога ли напролет да изолирам някак си комина ?
lakosste - специалист
glorious написа:
Здравейте, живея в сграда,ново строителство, отоплявам се с печка на пелети, като в хола ми комина е широк,двоен, единия за мен, другия за друг апартамент.Миналата зима си ползвах моя и беше супер, тази година съседа,започна да пали печка на дърва.Уж няма лошо, обаче целия комин от към неговата част мирише на сажди, като си допреш носа до шпакловка - мирише.За един ден се умирисва целия ми хол, а е голям.Няма дим, имах тук там пукнатини,миниатюрни по шпакловката,минах ги няколко пъти с интериорна боя, вече дори не се виждат къде са.Обаче явно не е от пукнатините,а минава през шпакловката.Какви варианти имам за спасение? Комина поне като го гледах на покрива е направен от тухли,червени, явно специално за комин,голяма тухла посредата разделена, с цел нали комина да е за два апартамента.Ами това е ситуацията, ако има нужда от снимки мога да пробвам да снимам, помагайте !
Комина сигурно е от бетонни тела? Сигурно има пролуки в комина и по-точно по фугите,но защо ли не са се появили пък петна все още.Комшията ти може да гори само дърва но са сигурно мокри и от там идва целия проблем.Мизерията която се натрупва в комина разяжда телата и фугите и от там тръгва.
glorious - специалист
Ако на пролет го облека с гипскартон, дали ще спра мириса?
Мунчо - специалист
Колега, щом е ново строителство, съвета ми е да се обърнеш първо към строителя, негов би трябвало да е ангажимента да реши проблема :)
Transporterr - специалист
каквото патило съм патил с тия комини тела, не ми се отваря дума. направо не е за пред хора..
Решението за мен е само едно - радикално! махаш ги и правиш комина от тухли плътни! :wallbash:
lux_e_on - специалист
Ако нямаш шапка на комина и се мокри смърди при не добре измазани коминни тела.
glorious - специалист
Има шапка, явно все пак някога е влязло вода или е имало голям конденз от горене примерно на жълъди или мокри дърва или мокри жълъди :)
koldi811 - специалист
за да не мирише май-важно е да има шапка и да се почиства всяка година комина,защото саждите като полепнат по стените и ,ако няма шапка и вали вътре...

Тема "Мирис на сажди от комина." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: