Най - вълнуващия въпрос зимно време.
minca - специалист
Вече купих първите 10бр,но едва подбрах 5-6 без забележки.Вертикално в началото на отвора има пукнатини по 4-5см/вероятно при изпичането/, които ме притесняват.При налагане едно върху друго отворите също се разминават макар не с много. Ако има някой, който е градил такъв комин,моля да сподели.Фи-то е 25см
професионал - специалист
Не мисля, че тези коминни тела стават за директно отвеждане на димни газове.Според мен трябва вътре в тях да се води друг димоотвод и около него и ком.тела да се сложи вата,в противен случай ще се спукат от нагряването.Виждал съм такъв проблем, и наистина не е приятен!
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, тогава има ли смисъл от тях? Бетонните блокчета са много по-евтини
v_tan - специалист
Моя комин е с такива коминни тела. Зидах ги с термоустойчиво лепило на Боро. Дърпат страхотно. Много са гладки отвътре. Наистина кръглия отвор е леко елипсовиден, но като цяло са добри. Моите са с диаметър на отвора 18 или 19см. Отвън ги шпакловах със същото лепило.
Наистина имаше 1-2 пукнати по дължина, но то е по мое недоглеждане при товаренето.
filmatoplo - майстор
:) Страна не взимам , обаче има тук един самозапалел се комин с такива тела -станал на сол :wink: ,пръснал се целия на обгорена сгур.Говоря за керамичните на Кебе .
Transporterr - специалист
Филме, причината едвали са коминните тела обаче ;) по-скоро отлаганията в комина и икономията на собственика.
Все пак едион зидан комин с тухли е доста по трудоемък и скъп.
filmatoplo - майстор
Причината е отлагания които в един момент са се запалили , но коминните тела не са издържали , недай си боже може да се запали и покрива по този начин.Вчера гледах точно един такъв комин , зидан с керамичните коминки,минава на 2 санта от гредите на покрива .Телата бяха шпакловани с лепило , което въобще няма да спре огъня ако се запали и разруши-напука комина .Използват ги , но незнам дали тези коминки имат сертификат да се ползват за комини , може да са само за отдушници за вентилация :? :) .
minca - специалист
Ами то излиза ,че най-добрите са бетонните,като изключвам Шийдел.Моя е тухлен с единички,измазан отвътре и отвън.Много е широк,не знам дали това е причината,но като се запали, тавана на къщата се напълни с дим.Предполагам ,че е спукан.
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-добре си е неръждавейка, с изолация от вата между външната и вътрешната стена
minca - специалист
Лазаре,вътрешната стена е неръждавейката,изолация ,а външната...тухла ли ,бетон ли?Ти как би го направил?

Тема "Гръцки коминни тела КЕВЕ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: