• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vladojo - помощник
Здравейте колеги имам изградена инсталация за топла вода със Шуменски панел,но тази зима поради моя немарливост той се спука.При източването на инсталацията е останало малко вода в следствие на което тя е замръзнала и ето го резултата сега тече като лейка.Смятам да го разглобя и ако е вазможно да го запоя.Молбата ми към вас е ако някой е правил подобна процедура да помогне със савет или помошни напътствия, за какво и каде да внимавам при разглобяването.

Прикачен файл

P1130158.JPG
това е спуканият панел
P1130158.JPG (100.29 KиБ) Видяна 6214 пъти

Прикачен файл

P1130159.JPG
P1130159.JPG (97.17 KиБ) Видяна 6223 пъти
joro39 - специалист
преди два часа таман това правех на един приятел, трябва ти една пръчка сребърен припой и няква горелка.
fox_vt - майстор
Ако е меден не е проблем но ако е алуминий ще е зор раота.
vladojo - помощник
Панела е меден,припой и горелка имам мога и да запоявам,по скоро ме притеснява разглобяването и зглобяването на панела.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е какво толкова те притеснява? Той по-мъртъв от сега няма да стане, така че действай смело. Като казваш "шуменски", сигурно имаш предвид на Сънсистем, а не на Теси. Не съм отварял такъв, но вероятно от дъното ще трябва да го отвориш
kabel96 - специалист
Всяка година и аз ремонтирам същите.Махаш гумените уплътнения на стъклото.Надигаш го в единия края с вакум лапа и по малко дърпаш и отлепяш силикона.Ако нямаш лапа става с дървено клинче но недей с отверка ако си схванат в ръцете.Стъклото е много здраво и се огъва също много.От там с горелка и катко казваш може да се оправиш.
vladojo - помощник
А от страни аломиневи профили ли са ,виждам че в ъглите са завинтени със самонарезни винтове,ако ги развия и разкача профилите няма ли да е по лесно?
Subsa - специалист
Имам тинол за алуминий ако се окаже алуминиев панела!
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма как да се окаже алуминиев, щом е на Сънсистем, пък и с тинол не става да лепиш панел - иска си твърд припой :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14

Тема "Спукан слънчев панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: