Най - вълнуващия въпрос зимно време.
hristo_k1984 - специалист
Здравейте,от доста време пита и разпитвам насам-натам и реших да пусна тема относно въпросната пелетна камина "Da Vinci".Живея в 80 кв.апартамент и в момента се отоплявам на дърва с камина "Прити" 13 киловата.Мисля да минавам на пелети и се интересувам от тези камини от към качество,ефикастност,и дали си струва като цялото тази инвестиция защото струват пара все пак :) .И така ако има някой който ползва вече такава нека сподели.Става въпрос за камина с водна риза 14 или 18 киловатова.
Благодаря предварително :)
naskov - майстор
Имам две монтирани. Добри са.
hristo_k1984 - специалист
Значи има 40 глидера общо на височина 65 см и един бойлер със серпентина.Коя от двата модела е по подходяща от към киловати(дали 14 киловатовата или 18 киловатовата).Ако киловатите на радиаторите ми са примерно 12 киловата,проблем ли ще е ако взема по голямата 18кв.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е как ще са 12, като са 8? Вземи си по-малката, даже и тя ти е голяма.
hristo_k1984 - специалист
Именно за това питам,понеже незнам как да си сметна мощноста на радиаторите.И примерно ако съм с по голямата мощност 18 кв при тези ми радиатори които споменах по-горе, какъв ще е ефекта?Ще харчи повече пелети ли?Питам понеже съм далеч от тези сметки и незнам какво да взема.
joro_vn - специалист
Вземи малката, голямата ще пали и гасне по-често и ще харчи повече. Пък и е по-скъпа нали ?
krasimir_stoi4kov - напреднал
Здравейте и от мен :)
Аз имам апартамент 76кв.м. и другата зима искам да си взема пелетна камина :) проблема е само че квадратните метри на апартамента са ми малки а малките камини на Ecoforest от по 9,5 к.вата са на въздух а пък на Da Vinci са от по 140 кило вата :? Бих искал да попитам хората които имат пелетна камина Da Vinci колко киловата са и какъв разход на пелетите имат за месец :) а и да ми кажат дали с водна риза е по добре или на въздух :?
На мен ми казаха , че един киловат нормално е дастатъчен за 10кв. метра :) Та на Da Vinci е 14к.вата а пък на Ecoforest от по 9,5 к.вата , кое е по добре за мен :?
hristo_k1984 взе ли камината ? сподели нещо :)
naskov сподели и ти нещо за твойте :) ?
извинета ако съм писал объркващо :lol: :-D
Последна промяна от krasimir_stoi4kov на пон яну 21, 2013 8:22 pm, променено общо 1 път.
syncho - майстор
Имайте на предвид, че тези камини са българско производство и не идват окомплектовани с почти нищо. Попитайте за опциите, за да не се изненадате накрая.
filmatoplo - майстор
Мощността на радиаторите е смятана при колко градуса :?
krasimir_stoi4kov - напреднал
Не знам при каква температура го сметнаха но от фирмата така ми го сметнаха при положение че е на въздух камината :-D
Аз за това се чудя каква камина да взема :? понеже по принципа на логиката 14к.в. е за 140к.метра , а на мен ми е 76кв.метра :-D Чудя се ако взема 14к.ватовата да не гасне много често и да дава повече разход :?

Тема "Пелетна камина"Da Vinci"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: