Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Insight - напреднал
2v6 написа:
Ама ти си знаеш като професор - като се съберете двама ще стане интересно...
Бил съм няколко пъти пряк свидетел на калкулациите и оразмеряването на тихелмани, в повечето случаи за подово отопление...обаче само със зяпане професор не се става ;-)
Някои неща успях да схвана, други - не.

А че може да се претупа работата по нашенски - спор няма, в традициите ни е.
koveslav - майстор
Колега,аз имам изградена същата система с камина за вграждане Прити.Схемата е като твоята,изпълнена е с основен щранг ф26 и ф16 тръба с алуминиева вложка към радиаторите.70 бр ребра са общо на 600мм и 120 литра бойлер на Сънсистем с мантел.Към бойлера съм пуснал ф20.За няколко дни проби изравних дебитите в консуматорите чрез секретни кранчета на изходите им и вече седма година не съм пипал нищо.
Insight написа:
2v6 написа:
Ама ти си знаеш като професор - като се съберете двама ще стане интересно...
Бил съм няколко пъти пряк свидетел на калкулациите и оразмеряването на тихелмани, в повечето случаи за подово отопление...обаче само със зяпане професор не се става ;-)
Някои неща успях да схвана, други - не.

А че може да се претупа работата по нашенски - спор няма, в традициите ни е.
Ха ха ха ха ха ха ... това искрено ме разсмя .... " ... оразмеряването на тихелмани, в повечето случаи за подово отопление ..." .... ха ха ха ха ха ха ... "Те такова животно неееемааааа !!!" - както е казал Бай Шоп.В случая или проектантът се е бъзикал с теб, или толкова е бил проектант.
slavkovrr - напреднал
Темата е доста стара, НО ако някой се отзове и даде съвет ще съм благодарен!
Купихме готварска печка "ПРИТИ" с водна риза, хем да си готвим, хем да отопляваме първия етаж на къщата на баба и дядо!
Дойде майстора, каза какви радиатори всичко каквото е необходимо да купим! Купихме , монтирахме-НОО печката нещо много слабо гори, а в стаята тези дни едвам 15 градуса, радиаторите греят слабо, даже от едните се чува че вътре водата капче, а не циркулира като флуид! Опитвах се да го обезвъздуша , ама нещо не се получава! И се питам дали печката е кофти (не е направена добре) комина е чист, при други печки тегли яко, но при тази НЕ! Дали ще мога да направя рекламация и да я върна? :roll:

Прикачен файл

PC262766_opt.jpg
PC262766_opt.jpg (31.79 KиБ) Видяна 2150 пъти

Прикачен файл

PC262764_opt.jpg
PC262764_opt.jpg (52.5 KиБ) Видяна 2150 пъти

Прикачен файл

PC262765_opt.jpg
PC262765_opt.jpg (30.4 KиБ) Видяна 2150 пъти

Прикачен файл

PC262770_opt.jpg
PC262770_opt.jpg (29.45 KиБ) Видяна 2150 пъти

Прикачен файл

PC262758_opt.jpg
PC262758_opt.jpg (38.57 KиБ) Видяна 2151 пъти
slavkovrr - напреднал
Помпата която я купихме има 3 скорости, но е малко слаба ми се струва-75 W (ако не се бъркам)! кога на коя скорост е по-добре да работи?

Прикачен файл

PC262762_opt.jpg
PC262762_opt.jpg (51.46 KиБ) Видяна 2149 пъти

Прикачен файл

PC262759_opt.jpg
PC262759_opt.jpg (50.43 KиБ) Видяна 2149 пъти

Прикачен файл

PC262773_opt.jpg
PC262773_opt.jpg (54.54 KиБ) Видяна 2149 пъти
filmatoplo - майстор
Не искам да ви развалям новогодишното настроение но тази печка има слаба водна риза, тоест не може да извади голяма мощност. Най много 6 клв,айде 7-8 ,като иска постоянно дърва и градуси на водата над 70 .Ако беше от вертикалния модел пак с фурна поне 10-12 киловата само на водната риза -щеше да затопли тази бройка отоплителни тела. Аз съм с 10 клв вертикална с фурна и съм доволен, монтирал съм такива и на др хора, също са мн доволни. Само веднъж един клиент си купи такава като твоята, и също не се получи. Конструктивно не са удачни, ако може да я смениш с вертикалния модел с фурна ще се родиш. Понеже може да качваш снимки -качи снимка на този модел който аз ти препоръчвам, да ти кажа дали става дума за същата печка. Търси по мощност 10+4 или 12+4.
2v6 - майстор
slavkovrr написа:
Темата е доста стара, НО ако някой се отзове и даде съвет ще съм благодарен!
Купихме готварска печка "ПРИТИ" с водна риза, хем да си готвим, хем да отопляваме първия етаж на къщата на баба и дядо!
Дойде майстора, каза какви радиатори всичко каквото е необходимо да купим! Купихме , монтирахме-НОО печката нещо много слабо гори, а в стаята тези дни едвам 15 градуса, радиаторите греят слабо, даже от едните се чува че вътре водата капче, а не циркулира като флуид! Опитвах се да го обезвъздуша , ама нещо не се получава! И се питам дали печката е кофти (не е направена добре) комина е чист, при други печки тегли яко, но при тази НЕ! Дали ще мога да направя рекламация и да я върна? :roll:
В коя стая е едвам 15 градуса? Тази с печката ли?
Термостата на каква температура включва помпата?
slavkovrr - напреднал
В стаята с печката от 15 до 18 градуса стига, но не повече (и то с мъка-ако седиш пред нея и непрекъсната я ръчкаш да се разпалват дървата)! А термостата го настроих да включва помпата при 30 градуса(не знам дали е правилно) !
Последна промяна от slavkovrr на пон яну 04, 2016 7:11 pm, променено общо 1 път.
kalin72 - майстор
slavkovrr написа:
В стаята с печката от 15 до 18 градуса стига, но не повече! А термостата го на строих да включва помпата при 30 градуса(не знам дали е правилно) !
Мокри дърва??
slavkovrr - напреднал
[quote="kalin72"][quote="slavkovrr"]В стаята с печката от 15 до 18 градуса стига, но не повече! А термостата го на строих да включва помпата при 30 градуса(не знам дали е правилно) ![/quote]

Мокри дърва??[/quote]
И миналогодишни и таз годишни дърва, все тая! Имаме камина на втория етаж, НО без водна риза, като забумка, ще стопи кюнците със същите дърва!

Тема "Камина Прити с водна риза - дали съм я измислил правилно ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: