• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
2v6 написа:
LazarGanev написа:
:) Ами то това става и с най-обикновен тройник за 2лв, защо ти трябваше да даваш 200лв :) ? Ама щом си доволен от резултата - спирам с коментарите :cool:
Не става с обикновен тройник (кой тройник струва два лева ...).

Обикновения тройник не спира потока към отоплителната мрежа.
Като искам да спра потока към отоплителната мрежа на вода под 60* го правя от термостата на помпата - не бих дал 200лв за това, а и не бих изнудвал/съветвал клиент да ги даде. Кой тройник струва 2 лева ли - ами чугунен, стоманен, меден, ППР - зависи каква е инсталацията :wink:
rosso666 - специалист
Колеги вчера премерих постъпващата вода към котела след байпаса.Когато горе радиаторите са истинали и водата има е около 25*С
Долу този клапан не позволява постъпващата вода да падне под 48-49*С(затваря потока към радиаторите)
Също премерих и температурата на комина на изхода на котела и показа 75-80*С незнам дали е добре толкова .(мерих я със същия термометър който е и за мерене на водата в тръбите.Незнам колко е миродавно)
Искам да питам колко е минимума за постъпващата вода за да не се образува конденз.
Понеже този клапан на 61*С мисля че ми е малко в повече понеже горелката е настроена на 8 киловата и много трудно вдига над 61*С.
Така поне около 40-50мин. котела работи за себе си(А горе радиаторите са студени на половина доста дълго време )....Единият вариант е да вдигна килловатите ,но мисля че ще вдигне и разхода.
другият вариант е да го сменя с клапан който отваря на 55*С.Понеже с този клапан постъпващата вода ще е по ниска от 50*С питам колко е минималната температура за да не се образува конденз.
А колкото до самият вид клапан който са ми продали.....здраве да е ...не искам да се ядосвам за подобни неща.Явно и тези разбират колкото мене .
Поздрави колеги
Методи - специалист
Момчета,
не съм сигурен дали съм в темата, но с риск да бъда нападнат ще си задам въпроса.
Правя локално парно и не ми е ясно следното.
Какво устройство се слага преди серпентината на бойлера, което да отваря когато температурата в системата достигне примерно 65 градуса за да загрее бодата в бойлера и да затваря, когато температурата падне под, примерно 40 градуса. Имам подозрения, че това може да е такъв термостатичен вентил снабден със сонда за да мери температурата на водата в бойлера. Моля за схема на свързване и към коя марка да се насоча. Необходима ли е втора помпа за бойлера или може само с една?
Energyx - специалист
Диференциален регулатор на температура, напр. на ИНТИЕЛ +вентил 3/4 " на Ханиуел с термоелектрическа задвижка. Обикновено ги нападат тези, които се стремят да спестяват времето за четене във форума за сметка на времето на отговарящите. :cool:
Към Методи: Можеш да сложиш същия вентил,/от началото на темата/, но като размениш местата на водопроводната мека връзка и бялата тръба.Осезателя- преди вентила.Тогава ,при темп.на водата, идваща от котела под 60 гр. /примерно,според настройката на термоглавата/ вентила я пуска по правата линия, т.е. бойлера е байпасиран.При над тези градуси се отваря средния изход на вентила и бойлера се загрява .При изстиване на котела под 60 град. пак се байпасира бойлера и си имаш топла вода за къпане .Така изстиналата вода от котела не охлажда загретия вече бойлер.
Методи - специалист
Много благодаря за съветите момчета.
Ще го направя с трипътния вентил
Успешен ден
Методи - специалист
Пускам две картинки за по прегледно.
Схемата вярна ли е?
Тръбата на дясно на картинката след трипътния вентил е за бойлера. Интересува ме дали байпаса през вентила е правилно изпълнен?
Прикачен файл:
1.JPG
1.JPG (73.02 KиБ) Видяна 1990 пъти
Прикачен файл:
2.JPG
2.JPG (52.8 KиБ) Видяна 1990 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Гъбаркаш ни нещо :wink:
Методи - специалист
Лазар, ще прощаваш нас невежите. Грешки на растежа.
Прикачен файл:
1.JPG
1.JPG (52.23 KиБ) Видяна 1939 пъти
А между другото, какво би се получило, ако системата се изпълни по начина, който съм показал на предишните картинки. Имам подозрения, че може да се заприщи потока към радиаторите, но не мога да си го обясня докрай.
Моля за мнение.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Относно термостатичен трипътен вентил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: