Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Някой може ли да каже мощността на радиаторите от снимката. Единия има дължина 120 см на оребрението а другия има дължина 140 см.

Прикачен файл

Radiator_2.jpg
Radiator_2.jpg (137.79 KиБ) Видяна 1258 пъти

Прикачен файл

Radiator_1.jpg
Radiator_1.jpg (132.21 KиБ) Видяна 1258 пъти
geniya - специалист
На мен ми приличат на някакви топлообменници, може би за някакви хладилници.Другия вариант е за охлаждане на масло.За мощност едва ли някой може да каже колко е :)
Това са 2 радиатора подпрени един до друг. Единия е дълъг 140 см. Другия е 160 см. Оребрената им част съответно 120 и 140 см. Смътен спомен имам, че са произвеждани в Смядово или Стражица, но най вероятно греша. Снети са преди около 7 години от апартамент в 14 етажен блок с еднотръбна парна инсталация. Намират се на балкона и ми беше трудно да ги снимам по дължина.
ianis-build - напреднал
Каквато и мощност да отдават по-добре е да се подменят с нещо по ефективно и не заемащо толкова място!
saraneron - специалист
Щом са от времето на Тато ,значи са истински,тогава се правеше без икономия на материал,пипни ги, ще осетиш топлинката на онова време!Спомням си, че зимно време спяхме на отворени прозорци, боята на радияторите миришеше на изгоряло ,17 лева на месец сметка за 100м2!

Тема "Въпрос за мощност на радиатори от времето социализма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: