• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
2v6 - майстор
mrmagooo написа:
2v6 написа:
Целта при "модерните" системи е да се продава нещо с ниска себестойност на висока цена :idea:

На теб трябва ли ти да намаляш инертността :?:

На това първото не му ли се вика пазарна икономика? :roll: :-D

Иначе просто питам кое от трите е по-добро и по-ефективно .За инертността впечетлението ми е от теми в този форум в които се говори че чугунените глидери не са по-добре от алуминиевите защото били с повече вода по-бавно се затопляли бла бла бла и общо взето така..Като не знам нещо питам ама явно на хората не им се отговаря по-нормален начин!
Пазарна икономика е когато цената се определя от търсенето/предлагането.
Ако много хора бъдат убедени, че тези радиатори са по-добри, а доставката е трудна, цената им ще е висока заради пазарната икономика...

Между другото не виждам проблем вентилаторните конвектори и обикновените радиатори с глидери да работят на вакуум :idea:

Това кое е по-добро и ефективно зависи от конкретния случай.
Примерно за жилище, в което се поддържа постоянна температура няма никакво значение колко бързо ще загряват/изстиват радиаторите.

А старите чугунени радиатори за мен имат един недостатък - лош външен вид. При по-новите дори и този недостатък липсва, но пък цената им е висока...
mrmagooo - специалист
fox_vt написа:
mrmagooo приеми го така при нормално инертната система ръгаш дръва в дупката и всичко си е 6,при малко инертната ситема като тая с вакуумните е като да вариш ракия-ръгаш дръво системата амен ще кипне махаш дръвото и истива и си земаш огняр на заплата да ти следи огъня.При много инертните системи ръгаш ръгаш бавно стопля но през ноща докато истине 8 тека удряш на жената докат стане ладно.Разбра ли сега :-D

:lol: :lol: :lol: :lol:
Аз това съм го разбрал дооста отдавна . Идеята ми е или поне това което съм разбрал че стремежът трябва да е по-малко инертна системата за да има по-високо кпд-то :?
И в този ред на мисли пуснах темата за да разбера кое по-ефективно тази нова технология или вентилконвекторите(не съм тръгнал да сменям нищо никъде поне за сега просто питам да се образовам)
2v6 написа:
Между другото не виждам проблем вентилаторните конвектори и обикновените радиатори с глидери да работят на вакуум :idea:

Това кое е по-добро и ефективно зависи от конкретния случай.
Примерно за жилище, в което се поддържа постоянна температура няма никакво значение колко бързо ще загряват/изстиват радиаторите.
А старите чугунени радиатори за мен имат един недостатък - лош външен вид. При по-новите дори и този недостатък липсва, но пък цената им е висока...
На това първото не хващам каква ти е идеята?!

А второто да го разбирам ли че не това колко е лека или тежка е системата а работния цикъл на котела е от значение ?(и общо взето опираме до автоматика и управление )
VLADO66 - майстор
Имаш сметка да сменяш с вентилконвектори само ако ползваш системата за охлаждане с термопомпа.За другата чудесия просто нямам коментар. :wink:
fbr - майстор
mrmagooo написа:
Идеята ми е или поне това което съм разбрал че стремежът трябва да е по-малко инертна системата за да има по-високо кпд-то :?
Аз разбрах, че ти нищо не си разбрал. Инертността на системата, няма нищо, ама абсолютно нищо общо с КПД-то му. Даже инертността в много случаи е умишлено търсен ефект, с цел по-голям комфорт.
mrmagooo - специалист
fbr написа:
Аз разбрах, че ти нищо не си разбрал. Инертността на системата, няма нищо, ама абсолютно нищо общо с КПД-то му. Даже инертността в много случаи е умишлено търсен ефект, с цел по-голям комфорт.

Това за ролята на инертноста го разбрах след поста на 2v6 a на fox_vt ми казах че съм разбрал принципа на интертните по-инертните и най-инертните системи но не й как влият на цялостното кпд .
fbr - майстор
Просто, инертноста не влияе на цялостното КПД на системата.
fox_vt - майстор
Или казано с прости думи енергията (дърва) необходими за загряване на много инертна система ще са повече или малко дърва ще трябват за по малко инертната система но и бързо ще истива.С други думи ефективноста няма да се увеличи а само времето до стопляне.За икономичност и дума да няма :)
filmatoplo - майстор
Аз до колкото разбрах -вакум няма в тези радиатори :? вакум -значи че нещо ще се изолира чрез вакума , но тук не ни е необходимо изолиране :wink: .По скоро се ползва само веществото с което е напълнена ампулата на вакумните тръби при слънчевите вакумни панели.Или с други думи -протича потока по долната тръба на тези радиатори , тези ампули с веществото са непосредствено вкарани в тръбата -също както при вакумните панели в горния колектор .После вие знаете начина -загрява се веществото и изпарявайки се -затопля нагоре радиатора , в горната си точка се втечнява и се спуща надолу за да се нагрее отново -цикъла се повтаря .А сега каже те дее вакума :wink: .Аз смятам че има -словестна измама или невежество. :wink:
SithLurker - специалист
Абсолютно. По-корктно би било да се казва "хийт пайп" радиатор (/радиатор с топлинна тръба).
Eто малко технически характеристики на въпросните радиатори: http://www.radiator.bg/production.html
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Вакумни радиатори/Вентилконвектори/Глидери кое?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: