Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fedko - напреднал
Здравейте,Честито рождество Христово.Искам да попитам за моят котел ,който е 32 кв. и е с пелетна горелка .На вторият ход има една ламарина турболатор се казва мисля ,има ли смисъл от нея или само пречи?Защото в упътването на котела пише да се слага само при много студено време,нотова е за предназначеното гориво(кафяви въглища) разбира се а не с горелка.Горелката ми е IVG S40.
filmatoplo - майстор
Нека да си седи в котела -върши си работата турболатора , без него по бързо топлото ще излита в комина.
rosso666 - специалист
Здравейте аз съм с котел на юнкерс("старият дакон").Замислих се дали не може да му се измисли някакъв вид турболатор.
Между водните ризи да се сложи някаква зигзаобразна серпентина?дали ще има положителен ефект?
https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D ... B349%3B382
Последна промяна от rosso666 на нед яну 19, 2014 10:25 pm, променено общо 1 път.
naskov - майстор
Дакон, Юнкерс, Будерус, Бош-все имена на един и същи котел. Трябва да имаш и ти такъв турболатор, ако не си го изгубил.
rosso666 - специалист
Незнам какъв турболатор трябва да имам >>> в упътването няма нищо споменато та за това ми е интересно дали ще има ефект ако сложа някакъв вид турболатор
Благодаря предварително
naskov - майстор
Колко кВт ти е котела?
rosso666 - специалист
24kwЗатова няма а ако може колегата fedko да снима неговият турболатор за да имам представа какво да направя.
Аз имам една идея как да стане ама немога да качвам нещо снимки ??!!тук.И да попитам когато съм с пелетна горелка трябва ли да държа шамотните тухлички в котела??
Ще съм Ви благодарен
n.ganev - майстор
Аз съм с БОШ 24кв. и ми го доставиха с турболатор. Колегата naskov е прав може да си го бутнал някъде. Погледни в мрежата - Техническо ръководство за експлоатация.
rosso666 - специалист
n.ganev написа:
Аз съм с БОШ 24кв. и ми го доставиха с турболатор. Колегата naskov е прав може да си го бутнал някъде. Погледни в мрежата - Техническо ръководство за експлоатация.
В упътването пише че само отделни кодели имат допълнителен турболатор,моя не е в списъка ще съм благодарен на снимки аз лично не мога да намеря подобни снимки и как точно се слага.
Аз си мислех да сложа турболатори и в трите камери.
n.ganev - майстор
В отсега/пространството/ между първата и втората пита на котела трябва да имаш тухли, ако и тях ги няма .... Турболатора стои между втората и третата пита.Погледни ръководството на БОШа и ще добиеш представа.

Тема "Въпрос за Будерус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: