• 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
miroslav_cholich - специалист
Едно въпросче, торил съм какви ли не пелети, но от няколко дена ми прави мизерий
Задръства де тръбата и шнека с пелети и се изкл. горелката. С едни и същи пелети карам от октомври?
plastkomfort - специалист
Да неби да има някой по-голям пелет и той да прави бела.
И другото е голяма доза и от там да задръства.
miroslav_cholich - специалист
plastkomfort написа:
Да неби да има някой по-голям пелет и той да прави бела.
И другото е голяма доза и от там да задръства.
Ами на 10 на 20 сек. Съм, но ми е студено та ще го вдигна на 65 гр.
Choch - специалист
С какво се задръства тръбата? Със смлени на трици пелети ли?Или с толкова твърди пелети че чак спират електромотора?Едва ли е второто..
Спира ти горелката защото или има много трици в шнека,или когато заработи на 10% и задържи дълго време тези 10% не достигат пелети или вместо пелети пада трици и задушава пламъка...или въздуха ти е много а пелетите малко и минималната доза бързо изгаря...
lusynik - специалист
От известно време наблюдавам приятел,който не ще и да чуе за дървени пелети и се топли със слънчогледови.Купува ги от Керпи-Павликени.Успя да накара горелката да работи,но с около 10 киловата максимална мощност.Много мъка видя с настройките,но успя!Качеството на пелетите не го улесняваше,защото обявения размер беше 8 мм.,а в действителност бяха 10 мм.!Проблема с пепелта е известен на всички.Трябваваше му повечко мощ и реши да пробва 6 мм. И.....чудо! Пелетите горят като ненормални!!!!Абсолютно никакви проблеми!Няма проблем с пепелта,няма проблем с пламъка!Тествахме ги в различни режими и с различни мощности.На 32 киловата в автоматичен режим работи страхотно,с мощен пламък без ни най-малко да се опитва да се задръства с пепел.Изумен съм!!!И обнадежден!!!
val303 - специалист
Здравейте колеги. Някой има ли представа,защо има едно бръмчене на пламъка вътре в котела? На някой случвало ли му се е?
lusynik - специалист
Пийвам биричка,гледам малоумните ни политици по Нова и скучая в очакване на мача.Преглеждам си записките от сезона и какво да видя....изгорил съм 132 чувла!Точно 2 тона, на цена от 300 лв.Да-а-аа,зимата беше много мека,но въпреки всичко....доволен съм!!! =D>
miroslav_cholich - специалист
Ако има желаещ зо мойта да пише на лично.
plastkomfort - специалист
При работа на 100% на горелката виждат ли се двата хоризонтални прореза или са закрити от пелети?
Не знам как трябва да бъде но според мен трябва да са отпушени :?

Прикачен файл

1111.jpg
1111.jpg (102.31 KиБ) Видяна 2295 пъти
radiocontrol - специалист
Зимата идва а evn продължават да са си същите безхаберници , токови удари с всички екстри .Въпроса ми е ups от линка ще ми решили проблема. http://www.altech.bg/bg/product/41664

PowerWalker VI 1000 PSW

Серията UPS- и с истински синусоидална форма на изходящото напрежение , осигурява ценово ефективно захранване както за работни станции, настолни PC-та, геймърски PC-та и POS приложения, така и за помпи, мотори и електродвигатели.

Тя има подобрен LCD дисплей и гарантира по-дълго време на поддръжка на консуматорите.

- 1000 VA линейно-интерактивен UPS
- Висок фактор на мощността 0,7
- форма на изходното напрежение: истинска синусоида ( Pure Sine Wave)
- 3 x IEC, RJ-11, RJ-45 surge protection
- LCD дисплей
- USB порт
- идеален за захранвания с APFC
- AVR функция.

Технически данни:

Капацитет: 1000 VА/ 700 W
Вход
Напрежение: 220/ 230/ 240 VAC
Обхват на напрежението: 162-290 VAC
Изход
Напрежение: 220/ 230/ 240 VAC
Регулиране на напрежението:+/- 10 %
(Режим батерии)
Честота: 50 или 60 Hz
Регулиране на честотата: +/- 1 Hz (режим батерии )
Форма на изходното напрежение: чиста синусоида
Време на трансфер: 2-6 ms
Батерии
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: