• 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
val303 - специалист
Choch написа:
котела който съм ти дал за пример е 3ходов за тв.гориво.За пелети-горелката се монтира на долната врата,но това не го прави пелетен котел...
колкото до поръчковия котел-6пъти димните газове минават и топлят водна риза?Ако е така-колко е дълбок този котел ,аджеба?
Не ми отговори защо си се взрял в котела като главен виновник...котела ти е хубав и според мен се вкарваш в някакви ненужни филми,но ти си знаеш...моя котел е по скапан от твоя...
Ето 2 снимки за да добиеш представа за котела. На втората снимка са преградите,който съм направил. 1 2 3 ги направих аз от огнеупорни тухли,а 4 си е оригинална на котела. А при поръчковия котел преградите са като при мен-хоризонтални. Той не е много дълбок,а е малко по висок.

Прикачен файл

DSC00105.JPG

Прикачен файл

DSC00106.JPG
Choch - специалист
Е моя котел има същата ...хм.."архитектура".. Без да разбирам от термодинамика и да налагам мнение си мисля че това преграждане е проблема при теб и по специално посочените с 2 и 3(или 1 и 2)..по начина на слагане се получава така че топлиш предните врати с ултразагрятия пламък,топлината вместо да се отдава на задния сегмент на водната риза(по принцип той е с най-голяма мощност при виадрус) тя се отдава на места където няма ВР а има врати...След това-пламъка и дима обикалят и топлят някакви тухли и достигат горната част на сегментите вече с по-ниска температура..после защо котела ти изстивал бързо...Само с някакви прегради не се постига повишаване на кпд,самите прегради трябва да са част от водната риза за да се приеме за ход-както в нашия случай-нашите котли са двуходови-веднъж се топли долната част на оребрението и пламъка ги заобикаля и топли и от горната част на същото оребрение.Според мен с тези тухли,вместо да изпишеш вежди си избол очи :wink: .А и няма да се учудя ако там се събира яката пепел и пречи на пламъка...
П.С.още на предните снимки ми се стори ненормално онова облепяне на вратата-при мен тази врата си се пипа с ръка без грижи-ама си помислих че са ти махнали екранировката на вратата(за да не я режат и нея)при монтажа на горелката...
feikot - специалист
Мисля,че трябва да им размениш местата,1 и 3 да отидат на гърба,а 2 да ти е на лицето,да могат газовете да минат не толкова обезпокоявани през първата и вече втората да поеме най-много енергия.
plastkomfort - специалист
val303 написа:
plastkomfort написа:
С колко въздух си сега?
Сега съм с 20 на 10% и 45 на 100%
Пробвай да намалиш още въздуха на максимума и дозата.
Аз в момента съм на 20 % с 8,2 макс.
val303 - специалист
Choch написа:
Е моя котел има същата ...хм.."архитектура".. Без да разбирам от термодинамика и да налагам мнение си мисля че това преграждане е проблема при теб и по специално посочените с 2 и 3(или 1 и 2)..по начина на слагане се получава така че топлиш предните врати с ултразагрятия пламък,топлината вместо да се отдава на задния сегмент на водната риза(по принцип той е с най-голяма мощност при виадрус) тя се отдава на места където няма ВР а има врати...След това-пламъка и дима обикалят и топлят някакви тухли и достигат горната част на сегментите вече с по-ниска температура..после защо котела ти изстивал бързо...Само с някакви прегради не се постига повишаване на кпд,самите прегради трябва да са част от водната риза за да се приеме за ход-както в нашия случай-нашите котли са двуходови-веднъж се топли долната част на оребрението и пламъка ги заобикаля и топли и от горната част на същото оребрение.Според мен с тези тухли,вместо да изпишеш вежди си избол очи :wink: .А и няма да се учудя ако там се събира яката пепел и пречи на пламъка...
П.С.още на предните снимки ми се стори ненормално онова облепяне на вратата-при мен тази врата си се пипа с ръка без грижи-ама си помислих че са ти махнали екранировката на вратата(за да не я режат и нея)при монтажа на горелката...
Мислиш ли че ако махна 2 и 3 ще има по добър ефект? Или да ги разместя по съвета на feikot?
Choch - специалист
Добре де-замисли се каква роля изпълняват тези прегради...да спират..какво?Какво топлиш като пламъка обикаля толкова пъти?Ама наистина какво топлиш...И се замисли(провери,разпитай) дали има фабрични 6ходови котли...Ама истински 6 ходови :wink: ...не преградени с някакви плочи н броя пъти :wink: ..
Предполагам,че няма да ти е особено трудно да премахнеш част от загражденията-ей така ..за проба.
BTW-ей с такива плочи(една след друга-в зависимост от големината на котела) се прегражда виадрус-а..да станел 3 ходов :lol: .Аз имам само 1вата-тази извитата с дупката-котела ми има 3 секции...освен че събира пепеляк,друга полза..нъц..ама я държа,че пари съм давал за нея :-D
http://www.erato.bg/otoplenie/bg/produc ... cle_id=177
val303 - специалист
Choch
На какво разстояние е плочата от огнището на горелката?
plastkomfort - специалист
Choch как е разхода притези температури :?
Choch - специалист
В четвъртък чистих котлето и пълних бункера...процедурата е веднъж на 7 дни-така че в сряда ще имам ясна представа...засега чисто визуално няма някакви забележими разлики...Доста по бавно става наваксването,особено ако се поизточи бойлера.Като нахлуе онази ми ти студена вода и температурата пада до под 42 градуса и после трябва поне час за да компенсира.Но пък макс-а ми е 5,6 през 20 секунди на въздух 30% ,така че в сравнение с миналата година все едно съм на 10% през цялото време хехе :rolleyes:
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: