• 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
plastkomfort - специалист
Choch колко ти качва температурата над зададената и колко време пада до зададената понеже на клипа това го няма?
Choch - специалист
tokbatak написа:
Choch написа:
Малко ми е мътно как контролера ще измери
А ако контролера не може да сметне колко пелети да пусне за да осигури исканата/зададената/ мощност, то тогава от това пелетна горелка не става. :lol:

Не съм писал смятане ,колега...само измерване :wink: контролера е сметнал,ама какво и колко е паднало е друга бира...
tokbatak написа:
Choch, при падането на поредната дозата луксомера отчита мн ниски стойности, огъня направо стихва! Според мен не е добре :?:
така се случва когато работи в модулация цял ден/нощ-паничката е празна и като се друснат пелетите натискат пламъка,но огъня не стихва-просто е по напред и луксомера не го хваща коректно.Правил съм опити да избутвам пелетите с дървена пръчка през отворчето-резултата е че луксомера намаля стойностите,а пламъка си е силен.В интерес на истината в момента в който отидох да правя клипа в паничката имаше само мижава жар и таман започваше да вдига от 10% и падаха първите порции,луксомера показваше 8,горелката беше пред загасване,ама 2 дози по късно се вижда резултата. :cool:
plastkomfort написа:
Choch колко ти качва температурата над зададената и колко време пада до зададената понеже на клипа това го няма?
ами в конкретния случай вдигна до 51,2 при намаляване беше стигнало до 37%,времето е твърде относително-ако радиатор отвори,ако се пусне топла вода,ако навън е -10,а не както днес +4...но в сегашния момент е г/д наравно-за колкото вдига от 48,8 за толкова и пада от 51,2-3-4 минути
edit:помпата е грундфус 25/40 3скорости и съм на най ниската скорост.за моята система това е скоростта,която ми гарантира спокойна работа без резки колебания в получената температура
val303 - специалист
Здравейте Достигнах до извода че ми трябва трипътен винтил,за да намаля изстиването на котела. Някой разбира ли от тези неща? :)
plastkomfort - специалист
А пробва ли да отвориш клапата все пак имаш автоматичен регулатур на тягата данеби да го душиш искуствено.
Choch - специалист
val303 виж ги тези тухли,с които си "преградил котела"-дали не пречат на пламъка да отдава на ризата.Катрана,отложен от горенето на въглищата изчезна ли или има още налепи по ризата?
val303 - специалист
plastkomfort написа:
А пробва ли да отвориш клапата все пак имаш автоматичен регулатур на тягата данеби да го душиш искуствено.
Един приятел също изрази мнение че не е изключено да съм го задушил. Аз не мисля че е така,защото преди регулатора е доста топло,което според мен показва че горелката си работи нормално. А когато отворя клапата на котела малко повече,веднага се усеща как започва да гори по силно,все едно съм увеличил въздуха.
val303 - специалист
Choch написа:
val303 виж ги тези тухли,с които си "преградил котела"-дали не пречат на пламъка да отдава на ризата.Катрана,отложен от горенето на въглищата изчезна ли или има още налепи по ризата?
Преди седмица още имаше налепи,сега като го чистя пак,ще видя как е.
Choch - специалист
ако вдигнеш температурата на водата над 65градуса и я задържиш ден-два налепите ще се отлюспят от само себе си,като има вариант и да се запалят
plastkomfort - специалист
Val303
Отвори клапата наполовина и смъкни вентилатура и дозата на пелети максимум.
Имаш ли с какво да мериш димните газове?
Аз ги меря с мултицет и ако вдигнат над 250 гадуса значи въздухът е много.
В момента въздуха ми е 30% и пелети макс 9,5 и трябва да намалям още.
И аз като тебе бях го удошил и вдигнах разхода.
tokbatak - специалист
val303 написа:
Преди седмица още имаше налепи,сега като го чистя пак,ще видя как е.
Налепите се чистят по следния начин:
Изключваш помпата и дигаш мощността на горелката на максималното за котела.
Изчакваш водата в котела да стане минимум 85 градуса - максимум 90-95 градуса и гасиш горелката.
Отваряш котела и истъргваш катрана с предварително приготвени стъргала, шпахли и т.н.
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: