• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
feikot - специалист
Има 2 нагревателя по 150 вата,ускореното запалване и е 350 вата.Защо ти е юпс със 700 вата мощност,като спокойно 400-450-500 ватов ще ти е предостатъчен.Нагревателя е консуматор с реална консумация,не е с реактив (електродвигател примерно),за който ти трябва голяма пускова мощност. Мое мнение си е това де,иначе реалната синусоида си е задължителна.Можеш да си направиш и сам с инвертор и акумулатор и няколко реленца,ама като искаш си купи готов за твое успокоение.
radiocontrol - специалист
Ами изобщо не съм в час с тези неща затова питам. Пък нали казват че ако ups а не е подходящ електрониката се шашкала нещо. На мен реално зора ми е да обере токовите удари. Пък при евентуално спиране на тока за по дълго ако може да изкара час два няма да съм против. Сега остана да си купя и два резервни нагревателя, защото единия вече е изгорял. Пък от сервиза ми казаха че нямали на склад и ще им трябват 5-6 дни да реагират при проблем. Което ми прозвуча адски нелепо.
filmatoplo - майстор
Пусковия ток през вентилатор и мотор шнек- трябва да се взема предвид мощността на юпиеса + тази на нагревателя , като сбора мощност консуматори -трябва да е под номинала който може да издържи юпиеса .В цирка трябва да си включиш и някоя циркулационна помпа :wink: .
radiocontrol - специалист
Да, аз също мислих за циркулационната помпа. По спецификация дават че системата при запалване консумира 385 вата помпата беше май около 20 вата., сигурно и шнека ще е там някъде грубо излизат около 450 вата, значи ups 700 вата ми е достатъчен. Пък с разликата може да боднем сушоара на жената за да е пълно щастието :-D
feikot - специалист
Определено сешоара няма да го боднеш :rolleyes: но да,аз бях забравил шнека,а помпата,ако е от тия най-новите,които са задължителни вече за ЕС,са по 3-4-10 вата консумация.
Електрониката се "шашка" от синусоидата,която дава инвертора в юпиеса,ако е реална (разбирай от скъпите),то няма да имаш този проблем
radiocontrol - специалист
Е па взех ups включих горелката към него. Работи си прекрасно и при кратки спирания на тока, обаче незнам защо циркулационната помпа започва да издава странен шум докато работи на ups. Едно такова бучене все едно ще изгори.. Някакви идеи?
Svezar - специалист
Аз съм с резервирано захранване на Intiel и автомобилен акумулатор и когато работи на него също променя звука макар да не звучи чак толкова страшно че да си мисля за изгаряне :) То сега с горелката не е толкова фатално дали има резервно захранване понеже тя не е вързана към него и гасне,но преди при зареждане с 20-30кг донбаски за през ноща като задуха зимата и оплете жиците си беше задължително да имам поне 6ч ток за помпата :!:
filmatoplo - майстор
Няма да изгори -гарантирам ти .
radiocontrol - специалист
Значи да разбирам че с един ups за 160 лева съм си решил проблема. Защото от БГ терм ми прдлагаха разни "специални" за по 500 лева. Щом филма гарантира че помпата няма да изгори ще действам смело значи :-D.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: