• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
val303 - специалист
radiocontrol написа:
Не съм сигурен от токов удар дали ще спре, моята преди да сложа ups се рестартираше, демек почиствасе и започва пак работа. В интерес на истината до сега не съм имал спиране без да е известена причината на дисплея. Ако я хванеш пак погледни дали започва работата след като падне температура под зададения хистерзис.
Здрасти Да Пали и пак започва да си работи.
gogobg - помощник
Здравейте!
От два сезона имам пелетна горелка IVG 40.(започвам третия)
В началото на втория сезон ми изгоряха последователно двата реотана и купих нови (няма гаранция).
Сега в началото на третия сезон пак изгоряха и двата в разстояние на една седмица.
Някой имал ли е такъв проблем и ако е имал да сподели!
plastkomfort - специалист
Често ли ти пали горелката?
Какви са ти настройките при палене?
gogobg - помощник
Един път на ден .
Настройките са:
Пълнене 68sek
Време 5min
Осветененост 10lm
Това не ми е основното отопление тоест ползвам го два месеца в годината!
Купих си нови нагреватели 2*33.70=67.40лв. и ми направи впечатление, минало годишните имаха по един диод последователно,а таз годишните нямат и според измереното съпротивление са 185W.
plastkomfort - специалист
Нямаш чести паления остава да са скапани нагреватели.
Аз го паля и го гася само за почистване.
gogobg - помощник
Мога да дам един съвет!
Като купувате реотани ги вземайте на физическо лице и задължително касов бон с фактура, защото тогава гаранцията на всеки продукт е 2год., а не 6 месеца. Аз направих така.
gogobg - помощник
Здравейте!
Решил съм да взема стаен термостат, но не виждам къде да го свържа в управлението на горелката!
Моята горелка е купувана 2012г и съм с версия на софтуера 11.1.
Моля ако някой знае къде се връзва да сподели!
radiocontrol - специалист
Хора помагайте, защото съм пред нервен срив. Горелката започна да се задръства с пелети. От два месеца ги горя и до преди 5-6 дни работеше перфектно. Та тогава имаше доста силен вятър комина започна да връща дим на моменти когато имаше порив на вятъра и изгаси горелката няколко пъти. На другия ден вятъра спря и всичко си работеше но започна да се задръства горелката. Сменят настройки нямаше ефект. Днес изкарах шнека и го изчистих от пепел както и бункера. Излезнаха доста боклуци. Свалих горелката и изчистих основно. На ската по който пуска пелетите се беше образувал доста сериозен налеп, изчистих и него. Преди малко пуснах системата и пак същата работа даже ми се струва че се задръства още по често. Дайте някакви идеи ако имате че майстора ще дойде чак в петък.
plastkomfort - специалист
Разтегляй времето между дозите .
Пелетите дълги ли са?
Ако видиш зор номера ми е 0887622628.
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: