• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Dichovski65 - помощник
Още в началото споменах, че без добра изолация и дограма каквато и горелка да се сложи, просто ще задълбочаваме разширяването на озоновата дупка. Харесва ми също типично българското у някои пишещи тук-" това немое да е верно".:)))
Svezar - специалист
Което си е вярно е вярно ! В момента на етажа ми / 100 квадрата с 5см стиропор и ПВЦ дограма/ работят 23 /от общо 85 инсталирани/ алуминиеви глидера по 57 сантиметра на 68 градуса и държи 23 градуса /0 навън/ ,пристройката на двора /40 квадрата/ която е на кота 0 без изолация на пода и почти никаква на плочата отгоре и 70 процента от стените и граничат със неотоплявани складови помещения работят 46 от същите глидери със същата температура и едвам държи 20 градуса,но там вратата / алуминиева/ при голям студ хваща лед отвътре от конденза :shock: Така че изолация му е майката :idea:

P.S. Пропуснах да спомен факта че от 2 седмици етажа на къщата под нашия вече се отоплява с една Burnit Comfort 15 /допреди това беше необитаем/ и мисля поради това започнах поетапното изключване на радиатори въпреки падащите температури а приятеля отдолу установява че дадения фабричен разход на камината му е много далече от действителния /в неприятна за него посока/ :-D
Dichovski65 - помощник
Такаааа.... Всичко до тук е добре. Имам предложение към софтуера... Трябва да се "разцепят" двата режима-100% и 10%. Каква е идеята? При работа на 100% могат да се задават стойности/KW, време за изгаряне, доза, време за почистване,почистване през.../, които водят до бързо загряване на котела. Ако има опция тези параметри да могат да се регулират и при 10%, би било чудесно, защото при по-голяма мощност, съответно доза, горелката минава в режим ON-OFF. Нека специалистите ме послушат, това би довело до много по-добра и прецизна настройка на горелката и съответно до намаляване разхода на гориво. Нямам претенции за патент...:)))
val303 - специалист
Дичовски По това което си написал,излиза че на теб и 13 КВт са ти много. Колко ти е Хистерезиса?
Dichovski65 - помощник
Tемпература на котела 63 градуса, хистерезис 7. В момента е -8 градуса. Мощност 16 KW, време за изгаряне-15 sec., доза 1050, въздух 100%- 68, пелети минимално- 5, въздух 10%-45. Горелката работи в режим ON-OFF. Затова предлагам да се разделят двата режима, за да се избегне ON-OFF.
val303 - специалист
A защо си вдигнал КВт? Нали бяха 13. Според мен ги варни пак на 13 и увеличи времето за изгаряне. Намали и въздуха на 100% и на 10% . Идеята на 10% е когато не ти трябва повече мощност да гори някакво малко количество пелети,така че да не гасне и да не става ОN OF. Затова продължавам да мисля че мощноста ти е много.Пробвал ли си с Хистерезис 10?
plastkomfort - специалист
Моят хистерезис е 15 и нямам проблеми .
И найстина дозата на 100% ти е голяма и от там става увличане
Друг проблем на горелката е шнека че пуска различни дози и гн.Геров серйозно трябва да помиси по този въпрос.
Dichovski65 - помощник
За шнека съм съгласен, наистина трябва да се оправи. Снощи вдигнах киловатите заради Емо Чолаков :axe:. През нощта станах и ги намалих пак на 13, защото умряхме от жега! От вчера до днес/24 часа/ изгори 3 чувала пелети. Доволен съм, повече няма какво да искам при температура -10градуса. На всички тук весело посрещане на Новата и дано ви е топло! :partyman:
stoyanstoyan - специалист
Аз в момента отоплявам около 180 -200 кв. Новопостроена къща с 10 см неопор и 10 см вата а на някои места 20 см. Дограмата е троен стъклопакет ,радиатори 12 kw ,разход при минус 10 гр около 45 кила пелети клас а2 плюс за 24 часа ,но темп на може да мине 19-20 гр. Това нормално ли е за нова къща да не мога да я загрея или причината е друга. (Честно казано за 380 кв къща този разход ми е направо абсурден ,но наистина ще се радвам ако е така,което значи че при мен трябва да е около чувал.) :roll:
val303 - специалист
Здравейте колеги.ЧНГ на всички. Нека и през новата година,продължим да си разменяме опит. Някой може ли да ми каже,тоя трипътник,монтиран ли е правилно?
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: