• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 460
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Днес в тоя студ вече постигнах резултат за 80 кв апартамент разход 15 кг за 24 часа , и то с най тъпия котел чугун Солитех турски , горелката е Грейко рб20 , в котела монтирах тунинг отражателна плоча .Много доволен клиента , и аз :) .
LazarGanev - "Велик майстор"
Вчера започнах едни изследвания за калоричност на различни видове пелети и като за начало съм шокиран от резултатите, но е още рано да ги публикувам, така че четете редовно форума, раздела за отопление и темите за пелети :wink:
Ruseff - специалист
LazarGanev написа:
Вчера започнах едни изследвания за калоричност на различни видове пелети и като за начало съм шокиран от резултатите, но е още рано да ги публикувам, така че четете редовно форума, раздела за отопление и темите за пелети :wink:
През изминалите три-четири хладни дни всяка вечер теглих разхода-43-44 кг/24 ч.Не изключвам горелката,нито намалям стайната температура.Май не влиза в съспенд,компенсира топлозагубите.Карам на слънчоглед,та ще е интересно да видим изследванията на Лазар,аджеба с колко кW си топлим задниците :)
П.С. Разхода е за два етажа общо 160 кв., бойлер 150 л. с Виадрус 43,5 кВ и Грейко 30.Без изолация и котелно на 15 метра от дома.
plamenmaistora - специалист
От както зададох СЬСПЕНД разхода ееееееее.......

горелката само ги мирише .
filmatoplo - майстор
Само не лъжете за разхода , миналата година всеки даваше резултати 2,5 тона за цяла зима , тази година всеки дава по голям разход -двойно .Изглежда миналогодишната информация е била зарибителна.
milenskior - специалист
При мен разхода се вдигна драстично от както застудя времето.
От 2 чувала на ден(само че при работа на горелката от 6 до 22 часа) сега е повече от 3 чувала за 24 часа.
Като дойде големия студ (все пак съм на брега на Дунава и не рядко стигаме до -20 градуса) сигурно няма да ми стигат 4 чувала на ден.
Започвам да се притеснявам дали ще ми стигнат пелетите защото съм заредил 5,5 тона.
plamenmaistora - специалист
Ако се отнася за мен няма льжа след малко ще кача клипче когато е в поддьржане Т Димни на колко са термометара е сьс сонда .
plamenmaistora - специалист
plamenmaistora написа:
Ако се отнася за мен няма льжа след малко ще кача клипче когато е в поддьржане Т Димни на колко са термометара е сьс сонда .
www.youtube.com/watch?v=qOxNsE0qSZE
Ruseff - специалист
filmatoplo написа:
Само не лъжете за разхода , миналата година всеки даваше резултати 2,5 тона за цяла зима , тази година всеки дава по голям разход -двойно .Изглежда миналогодишната информация е била зарибителна.
2,5 тона за пет месеца са по 16 кила на ден,или по 0,666 кг. на час,или около 3 кW,зависи от пелетите.Де да знам :?
джеки - специалист
привет на всички. разход на 28 от 8ч. до 22.30 42-43кг. На 29 от 8 до 11.30 и от 16 до 18 и от 20.30 до 22.30 около 25кг Отоплям 150-160кв, боилер 150л , 5см изолация с пелетерм. Чакам скоро да ми поставят стаиния термостат и се надявам разхода да падне малко.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 460

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: